Polski film został ogłoszony najgorszym filmem roku. "Obraża krytyków z licznych powodów"

"365 Dni: Ten Dzień" zyskał tytuł najgorszego filmu roku od portalu Metacritic. "Obraża krytyków z licznych powodów, ale bynajmniej nie chodzi tu o nagość, a raczej mizoginię" - czytamy w uzasadnieniu. Co więcej, autorzy zestawienia tłumaczą, że "Kolejne 365 dni" nie ma na liście, bo żaden z krytyków nie był w stanie się zmusić do obejrzenia produkcji.

Portal Metacritic zajmuje się zbieraniem i podsumowywaniem recenzji filmów, seriali, płyt czy gier komputerowych. Z okazji zbliżającego się końca roku redakcja przygotowała m.in. zestawienie najgorszych produkcji filmowych 2022 roku i jak się okazuje, druga część erotycznej trylogii na podstawie książek Blanki Lipińskiej stoi na samym szczycie listy.

Zobacz wideo "365 dni: Ten dzień" - ZWIASTUN. Laura i Massimo powracają w sequelu ekranizacji powieści Blanki Lipińskiej!

"365 Dni: Ten Dzień" najgorszym filmem roku wg Metacritic

"365 Dni: Ten Dzień" otrzymało oficjalny tytuł najgorszego filmu roku od portalu Metacritic. W uzasadnieniu redakcja tłumaczy, że już pierwsza część polskiego erotyka przesunęła granice definicji gatunku "softcore" w świecie filmu, a także prawdopodobnie zadrwiła z praw fizyki i nauki o ruchu ludzkiego ciała. Co więcej, polska trylogia erotyczna zdaniem ciała redakcyjnego Metacritic "obraża krytyków z licznych powodów, ale bynajmniej nie chodzi tu o nagość, a raczej mizoginię".

Ekranizacja drugiej powieści erotycznej Blanki Lipińskiej miała premierę w kwietniu i jak czytamy w uzasadnieniu, tłumaczącym pierwsze miejsce na liście "rozszerzyła uniwersum '365 dni' o te same elementy: seks, egzotyczne lokalizacje, więcej seksu, brak fabuły i zero rozwoju bohaterów".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Lokalizacje faktycznie są ładne" - przyznaje redakcja i dodaje:

Tak jak pisała Kate Erblan z 'IndieWire', sceny erotyczne mają więcej wspólnego z 'Team America: World Police' [marionetkowa i prześmiewcza komedia - przyp. red.] niż z '50 twarzami Greya'. Są tak powtarzalne i puste, że chwilami stają się już zabawne.

Jak się okazuje, na liście nie ma "Kolejnych 365 dni", bo żaden z krytyków nie zdecydował się opublikować recenzji rzeczonej produkcji. Dodajmy, że miejsca na liście przyznano za średnią ocenę wyliczonej na podstawie minimum czterech recenzji zawodowych krytyków filmowych. Nie zapominajmy też, że "365 dni" było w 2022 roku trzecim najczęściej wyszukiwanym filmem na Pornhubie. Cały ranking najgorszych produkcji tego roku wg Metacritic wygląda tak:

 1. "365 Dni: Ten Dzień"
 2.  "Zero Contact"
 3.  "Asking for It"
 4.  "Gramy u siebie"
 5. "Czas dla siebie"
 6.  "The Friendship Game"
 7.  "W sidłach pożądania"
 8.  "Demaskator"
 9. "Mother Schmuckers"
 10. "The Lost Girls"
 11.  "Paradise City"
 12. "The Mean One"
 13.  "Fisherman's Friends: One and All"
 14. "Purpurowe serca"
 15.  "Akademia dobra i zła"

Uważamy jednak, że lista wyglądałaby inaczej, gdyby zagraniczni krytycy oglądali "Niewidzialną wojnę". 

Więcej o: