Bajki świąteczne dla dzieci - poznaj tytuły 10 najlepszych bajek, idealnych na święta Bożego Narodzenia

Bajki świąteczne dla dzieci to zabawne opowieści animowane, które mogą umilić czas nawet w najchłodniejsze dni. Wśród zimowych opowieści, kierowanych do młodszej widowni, odnajdziesz zarówno nowsze filmy animowane, jak i klasyczne historie rysunkowe. Przekonaj się, które produkcje warto umieścić w świątecznym rankingu Top 10.

Najlepsze bajki świąteczne: nowsze produkcje animowane

Najlepsze bajki świąteczne, idealne do oglądania razem z pociechami w okresie Bożego Narodzenia? Wśród filmów animowanych odnajdziesz wiele ciekawych propozycji, jednak jeśli nie wiesz, które produkcje na pewno spodobają się dzieciom, zapoznaj się z wymienionymi poniżej propozycjami.

"Klaus", reż. Sergio Pablos (2019)

Jedną z najciekawszych bajek świątecznych dla dzieci, jest "Klaus". Film z 2019 roku został nagrodzony Oscarem w kategorii "Najlepszy długometrażowy film animowany".

KlausKlaus Netflix

"Klaus" to opowieść o Jesperze, studencie z akademii listonoszy. Młody mężczyzna trafia na mroźną wyspę, na której znajduje się pewne miasteczko. Problem polega na tym, że jego mieszkańcy żyją w niezgodzie, a to okazuje się znacznie utrudniać pracę Jespera. Sytuacja zaczyna się zmieniać, gdy chłopak zaprzyjaźnia się z miejscową nauczycielką i tajemniczym stolarzem.

"Ekspres polarny", reż. Robert Zemeckis (2004)

Opowieść o chłopcu, który zaczyna wątpić w istnienie Świętego Mikołaja. Ośmiolatek w wigilijną noc wsiada do Ekspresu Polarnego, jadącego na Biegun Północny. Podczas podróży odnajduje szansę, na odzyskanie wiary w świąteczną magię.

Materiały promocyjne filmu 'Ekspres polarny'Materiały promocyjne filmu "Ekspres polarny" 

"Opowieść wigilijna", reż. Robert Zemeckis (2009)

Ebenezer Scrooge to człowiek, który trochę pogubił się w swoim życiu. Zgorzkniałego starca nawiedzają trzy duchy Świąt Bożego Narodzenia. Mężczyzna zyskuje szansę, by stać się lepszym człowiekiem.

"Artur ratuje gwiazdkę", reż. Sarah Smith (2011)

Zabawna komedia familijna przedstawia historię Artura – najmłodszego syna Świętego Mikołaja. Kiedy zagubiony prezent może nie dotrzeć do czekającej na niego dziewczynki, chłopak postanawia zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Chcąc ratować Święta Bożego Narodzenia, wsiada w stare stanie razem z dziadkiem (emerytowanym Świętym Mikołajem) i pomysłową Elfką Bryony. Bohaterowie ruszają w zwariowaną wyprawę.

Artur ratuje GwiazdkęArtur ratuje Gwiazdkę fot. zdjęcia promocyjne

"Pierwsza Gwiazdka", reż. Timothy Reckart (2017)

Historia o osiołku, owieczce i gołębiu, którzy ruszają wspólnie z wielbłądami w podróż za gwiazdą. Bohaterowie nie wiedzą, że niebawem staną się świadkami najwspanialszego wydarzenia, jakie miało miejsce w dziejach.

"Grinch", reż. Yarrow Cheney, Scott Mosier (2018)

Wredny zielony stwór chce zepsuć świąteczny czas mieszkańcom Ktosiowa. Grinch wyrusza do miasteczka razem z psem Maksem, by zepsuć wszystkim Białe Boże Narodzenie. Bohater planuje porwać samego Świętego Mikołaja.

"Mała Stopa", reż. Karey Kirkpatrick (2018)

Rozglądając się za zabawnymi filmami animowanymi, warto również zdecydować się na seans z filmem "Mała Stopa". Jest to opowieść o młodym Yetim – Migo. Bohater żyje w przekonaniu, że człowiek nie istnieje. Pewnego dnia sympatyczny stwór dokonuje niebywałego odkrycia.

Zobacz wideo Popkultura odc. 134

Bajki na święta: najpiękniejsze klasyczne animacje

Jakie bajki na święta przypadną dzieciom do gustu? Mimo upływu lat produkcje rysunkowe wciąż bawią i zachęcają do tego, by poznawać przygody ciekawych bohaterów. Wśród klasycznych filmów animowanych odnajdziesz piękne opowieści ze studia Walta Disneya, jak i wciągającą historię o dzielnym reniferze Rudolfie.  

"Rudolf Czerwononosy Renifer", reż. William R. Kowalchuk Jr. (1998)

Piękny film animowany przedstawia losy młodego renifera, Rudolfa. Marzeniem zwierzaka, jest dostanie się do ekipy reniferów Świętego Mikołaja. Problem stanowi jednak nietypowy nos Rudolfa, który staje się przyczyną drwin ze strony innych.  

"Kubuś Puchatek – Puchatkowego Nowego Roku", reż. Gary Katona, Ed Wexler (2002)

Sympatyczna rysunkowa animacja znakomicie nadaje się dla młodszych dzieci. "Kubuś Puchatek – Puchatkowego Nowego Roku" to historia, pokazująca, jak świętują mieszkańcy Stumilowego Lasu: Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Królik, Tygrysek, Kłapouchy, Krzyś i pozostali.

"Opowieść wigilijna Myszki Miki", reż. Burny Mattinson (1983)

Ciekawa adaptacja "Opowieści Wigilijnej" autorstwa Karola Dickensa. Tym razem w najsłynniejszej historii świątecznej pojawiają się bohaterowie znani z filmów o Myszce Miki.

TOP 10 świątecznych bajek – zobacz, co oglądać z najmłodszymi w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Zastanawiasz się, jak może wyglądać ciekawa lista TOP 10 świątecznych bajek dla dzieci? Jeśli szukasz najbardziej wzruszających, a przy tym zabawnych historii, które spodobają się zarówno pociechom, jak i reszcie rodziny, koniecznie sięgnij po produkcje wymienione poniżej. Wśród najlepszych bajek animowanych dla dzieci odnajdziesz starsze produkcje, wykonane w technice rysunkowej, jak i nowsze filmy, zaskakujące pięknymi efektami wizualnymi.

  • "Klaus", reż. Sergio Pablos (2019)
  • "Ekspres polarny", reż. Robert Zemeckis (2004)
  • "Opowieść wigilijna", reż. Robert Zemeckis (2009)
  • "Artur ratuje gwiazdkę", reż. Sarah Smith (2011)
  • "Kubuś Puchatek – Puchatkowego Nowego Roku", reż. Gary Katona, Ed Wexler (2002)
  • "Opowieść wigilijna Myszki Miki", reż. Burny Mattinson (1983)
  • "Pierwsza Gwiazdka", reż. Timothy Reckart (2017)
  • "Rudolf czerwononosy Renifer", reż. William R. Kowalchuk Jr. (1998)
  • "Grinch", reż. Yarrow Cheney, Scott Mosier (2018)
  • "Mała Stopa", reż. Karey Kirkpatrick (2018)

Z pełnymi humoru bajkami świątecznymi Boże Narodzenie nabierze jeszcze więcej magii!

Zobacz też: Film świąteczny - lista klimatycznych tytułów pod choinkę

Więcej o: