Najlepsze filmy animowane na święta. Wspaniałe produkcje, które zachwycą nie tylko najmłodszych

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym odpoczywamy, spędzamy miło czas z bliskimi. Szukając produkcji na świąteczny seans, warto zwrócić uwagę nie tylko na klasyki z tego gatunku. Wśród filmów animowanych jest wiele pozycji z motywem świąt, które zaciekawią nie tylko najmłodszych widzów.

Produkcji, w których wątkiem przewodnim są święta, nie brakuje. Z pewnością każdy z nas oglądał już popularne filmy stworzone z myślą o Bożym Narodzeniu. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że wśród filmowych animacji, również są perełki warte uwagi. Świąteczne produkcje dla dzieci są przepełnione magią i dobrym humorem. Oto kilka animacji, na które warto zwrócić uwagę, planując świąteczny seans.

"Opowieść wigilijna Myszki Miki". Klasyk wśród animacji 

Z pewnością każdy kojarzy "Opowieść wigilijną" Charlesa Dickensa. Choć opowiadanie doczekało się wielu ekranizacji, to jedną z najpiękniejszych jest film rysunkowy Burny’ego Mattinsona. Wyjątkowa odsłona historii o losach Ebenezera Scrooge’a z 1983 roku z disneyowskimi postaciami w roli głównej, przypadnie do gustu również dorosłym widzom.

 

Wyjątkowy zaprzęg Świętego Mikołaja. "Rudolf Czerwononosy Renifer".

Tego czerwononosego renifera z zaprzęgu Świętego Mikołaja chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Rudolf jest bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. W 1998 roku William R. Kawalchuk Jr. wypuścił film animowany "Rudolf Czerwononosy Renifer" wzorowany na poklatkowej produkcji z 1964 roku. To wzruszająca opowieść o Rudolfie, który chcąc udowodnić, że jest prawdziwym reniferem, wplątuje się w niebezpieczną przygodę.

 

"Artur Ratuje Gwiazdkę". Czy zdąży z prezentem na czas?

W 2011 roku do kin trafiła niezwykła historia o synu Świętego Mikołaja. Tytułowy bohater robi co w jego mocy, by dostarczyć dziecku zapomniany prezent. Produkcja swego czasu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i popularnością ze względu na przesłanie zawarte w opowieści. Animacja "Artur Ratuje Gwiazdkę" jest dostępna na platformie Netflix.

 

Powrót do Ktosiowa. "Grinch" popsuje święta?

Grinch to kultowa postać, znana m.in. z filmu "Grinch: świąt nie będzie" z Jimem Carreyem w roli głównej. W 2018 roku stworzono film animowany, który, podobnie jak komedia, zyskał rzesze wiernych fanów. Choć formuła jest nieco inna, to wątek przewodni pozostał niezmieniony, a zielony stwór ponownie obmyśla plan na zrujnowanie świąt mieszkańcom Ktosiowa.

 

Najpiękniejsze filmy animowane. Lista świątecznych klasyków

Nie sposób wymienić wszystkie produkcje animowane, które zasługują na uwagę. Można by bez końca opowiadać o ciekawych bajkach ze świąteczną fabułą, które bawią, wzruszają i uczą. Lista Produkcji zdaje się nie mieć końca, a z roku na rok przybywają kolejne historie, które chwytają za serce nawet dorosłych widzów. Oto lista najpiękniejszych animacji świątecznych, które zachwycą niezależnie od wieku.

Zobacz wideo Wieczorynka, dobranocka, czyli jak to się zaczęło i co oglądaliśmy najchętniej [Popkultura Extra]
  1. "Mickey: Bajkowe Święta" (1999)
  2. "Kubuś Puchatek: Puchatkowego Nowego Roku" (2002)
  3. "Ekspres polarny" (2004)
  4. "Pingwiny z Madagaskaru: Misja Świąteczna" (2005)
  5. "Pada Shrek" (2007)
  6. "Kraina lodu" (2013)
  7. "Święta Angeli" (2017)
  8. "Jak Wytresować Smoka: Święta w domu" (2019)
 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: