Daniel Craig o swoim bohaterze w "Glass Onion": Powinien być zagadką

Wielu fanów filmów z serii "Na noże" chciałoby lepiej poznać życie prywatne głównego bohatera, czyli Benoita Blanca, w którego wciela się Daniel Craig. Aktor w ostatnim wywiadzie powiedział, że według niego widzowie nie powinni wiedzieć więcej o historii jego bohatera. Dlaczego?

Pierwszy film, czyli "Na noże" miał swoją premierę w 2019 roku. W tej części Detektyw Blanc, w którego wciela się Daniel Craig, bada sprawę śmierci bogatego pisarza, głowy ekscentrycznej rodziny. Tytuł zyskał uznanie krytyków, szczególnie za scenariusz, reżyserię i grę aktorską, i zarobił na świecie ponad 311 mln dolarów przy budżecie 40 milionów. 

Do ekranizacji kolejnych części prawa wykupił Netflix, dlatego druga odsłona pt. "Glass Onion: Film z serii »Na noże«" zadebiutowała w tymże serwisie streamingowym 23 grudnia 2022 roku. W tej części głównym bohaterem nadal jest Benoit Blanc, który wyrusza na jedną z prywatnych greckich wysp, żeby rozwiązać zagadkę morderstwa. Jego zadaniem będzie wyłonienie zabójcy wśród barwnych gości w luksusowej willi miliardera Milesa Brona. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo PopKultura odc. 135

Daniel Craig woli, aby Benoit pozostał tajemniczy

Aktor był ostatnio gościem w podcaście "Happy Sad Confused" Josha Horowitza, w którym opowiedział, że rola Benoita Blanca wywarła bardzo duży wpływ na jego życie, podczas promowania drugiej części filmu z serii "Na noże". 

Daniel Craig otrzymał także pytanie, czy tak jak pozostali aktorzy, chciałby, aby widzowie mogli się dowiedzieć więcej sekretów z życia prywatnego bohatera, w którego się wciela. Okazuje się, że ma w tej kwestii odmienne zdanie:

Kiedy oglądałem Petera Ustinova grającego Herkulesa Poirota, on pojawiał się nie wiadomo skąd, rozwiązywał sprawę i znikał gdzieś indziej. Ta tajemnica jest ważna. Nie on jest w centrum uwagi. To, co Rian robi tak genialnie, to taki dobór obsady, że detektywa otaczają ludzie, których chcemy oglądać. Zadaniem Benoita jest ich skłócić. Powinien być zagadką. Nie muszę wiedzieć, co robił, gdy miał 12 lat. Cieszę się, że ludzie po prostu sami wypełniają luki w jego życiu
 

W "Glass Onion: Film z serii »Na noże«" oprócz gwiazdora kojarzonego najbardziej z filmów o Jamesie Bondzie, możemy też zobaczyć Janelle Monáe, która o wiele lepiej jest kojarzona z dokonań muzycznych. W przeboju "We Are Young" z 2013 roku grupy Fun. możemy również usłyszeć jej wokal. W filmie występują także  Edward Norton, Kate Hudson, Jessica Henwick, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Dave Bautista i Madelyn Cline.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: