Pamiętacie Penny z "Dirty Dancing"? Po udziale w kultowym filmie postanowiła rzucić karierę

Pamiętacie Penny Johnson z kultowego filmu "Dirty Dancing"? Odtwórczyni tej roli, Cynthia Rhodes, miała zadatki na prawdziwą gwiazdę. Mimo predyspozycji świadomie przerwała karierę, by skupić się na rodzinie.

Cynthia Rhodes wychowała się w konserwatywnej rodzinie baptystów. Mimo zamiłowania do tańca i muzyki, często odrzucała intratne propozycje, jeśli udział w nich mógłby jakkolwiek negatywnie wpłynąć na jej reputację. Choć była wszechstronnie utalentowana i wróżono jej sukces, Rhodes zdecydowała się zrezygnować z kariery.

Kariera Rhodes. Wróżono jej sukces

Zadebiutowała rolą Tiny Tech w filmie "Flashdance". W dramacie Sylvestra Stallone "Pozostać żywym" zagrała postać Jackie u boku Johna Travolty. Podczas zdjęć zwracała dużą uwagę m.in. na to, jak dużo ciała odsłania. Reżyser sequela "Gorączki Sobotniej Nocy" przyznał, że Rhodes ceniła reputację ponad wszystko. — Prędzej zrezygnuje z kariery, zanim zrobi cokolwiek, by zawstydzić rodzinę — powiedział Stallone. Kolejno młoda aktorka zagrała m.in. w "Prime Cuts" oraz "Ucieczce".

 

Choć widzowie kojarzyli ją już wcześniej, to gwarancją jej sukcesu miała być rola w kultowej produkcji "Dirty Dancing". Rhodes wcieliła się w taneczną partnerkę głównego bohatera, Johnny’ego (Patrick Swayze). Jej postać, Penny Johnson, zdecydowała się usunąć niechcianą ciążę, a wątek aborcji był jednym z istotnych tematów poruszonych w filmie. Ostatni raz Rhodes pojawiła się na ekranie w 1991 roku w filmie "Kryształowe oko". Po udziale w produkcji zawiesiła karierę i skupiła się na życiu rodzinnym.

Zobacz wideo I Am Patrick Swayze - zwiastun filmu

Prywatne życie aktorki. Rhodes jest mamą trzech synów

Swojego przyszłego męża, Rhodes poznała na planie "Pozostać żywym". Z młodszym o 7 lat Richardaem Marxem początkowo tylko się przyjaźnili, lecz z czasem zrodziło się między nimi uczucie. Mimo różnicy wieku i kontrowersji z tym związanych wzięli ślub, a owocem ich związku są trzej synowie. Cynthia postanowiła w pełni poświęcić się macierzyństwu i po sukcesie "Dirty Dancing", mimo wielu zawodowych propozycji, wycofała się z show-biznesu.

Rhodes i Marx tworzyli zgrane i szczęśliwe małżeństwo przez 25 lat. W 2014 roku media obiegła informacja, że aktorka i muzyk podjęli decyzję o rozwodzie. — Miałem wielkie szczęście i błogosławieństwo nie tylko być mężem Cynthii przez te wszystkie lata, ale po prostu spędzać z nią czas. Nie ma lepszego człowieka. Jestem bardzo wdzięczny, że byliśmy razem, wychowaliśmy wspaniałe dzieci — powiedział o byłej żonie Marx w wywiadzie dla magazynu "People".

Cynthia Rhodes nie udziela się w mediach społecznościowych i od lat nie jest aktywna zawodowo. Nie wiadomo, czym teraz się zajmuje i jak wygląda jej życie prywatne.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: