Zagrała w "Ogniem i mieczem" i u boku Penelope Cruz. Annie Majcher wróżono karierę, ale nagle zniknęła

Choć w swojej filmografii ma wiele znakomitych ról, za sprawą których wróżono jej wielką karierę, ona zdecydowała się zniknąć z blasku fleszy. Romans z żonatym kolegą po fachu i zawód miłosny sprawiły, że Anna Majcher niemal zupełnie zrezygnowała z aktorstwa.

Anna Majcher po ukończeniu warszawskiej szkoły teatralnej pracowała w Teatrze Ateneum. W 1985 roku zagrała epizod w filmie Janusza Zaorskiego "Jezioro Bodeńskie". Dzięki roli kelnerki została zauważona i niedługo później stała się jedną z głównych gwiazd najgłośniejszych produkcji z lat 90.

Kariera Anny Majcher. Wróżono jej międzynarodową karierę

Majcher stworzyła wiele znakomitych kreacji aktorskich. Wielokrotnie występowała na dużym ekranie w takich produkcjach jak "Łuk Erosa", "Rajski ptak", "Dwa księżyce", "Wirus" czy "Dzień wielkiej ryby". Nierzadko dostawała role, będąc ocenianą ze względu na predyspozycje fizyczne. Mówiono, że Majcher jest polską Merlin Monroe, lecz jej to porównanie niespecjalnie odpowiadało. — Nie jestem tłem dla królującego obecnie męskiego kina ani kanapą dla najbardziej wziętych kolegów. Nie znoszę scen łóżkowych, które są "przerywnikami muzycznymi" w filmie, braku wyobraźni i profesjonalizmu w ich kręceniu, mylenia pojęcia erotyki z seksem — mówiła w jednym z wywiadów.

W 1999 roku zagrała w filmie "Ogniem i mieczem", a trzy lata później w "Quo Vadis". W tym czasie odeszła z Teatru Ateneum, tłumacząc swoją decyzję nielojalnością pomiędzy współpracownikami. Niedługo później otrzymała angaż we francuskiej produkcji "Fanfan Tulipan" Gerarda Krawczyka. Na ekranie pojawiła się u boku Penelope Cruz, a rola przyniosła jej ogromną rozpoznawalność. Niedługo później Majcher powróciła na deski teatralne, związując się z Teatrem Studio, Rampa czy Komedia. Przez pewien czas należała do zespołu aktorów Teatru Nowego w Łodzi. Wystąpiła w filmach tj. "Szaleńcy", "Niezawodny system" czy "Powidoki". Zagrała także w kilku popularnych serialach m.in. w "Niani" czy "39 i pół". Po niewątpliwych sukcesach, Majcher zaczęła coraz rzadziej pojawiać się na ekranach, aż w końcu zupełnie zniknęła z show-biznesu. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 108

Życie prywatne aktorki. Nie miała szczęścia w miłości

Choć jej sukcesy odbiły się w mediach głośnym echem, to równie interesujący dla prasy był jej burzliwy romans ze starszym o 10 lat aktorem, Andrzejem Strzeleckim. Podobno kolega po fachu obiecywał, że porzuci dla niej rodzinę, jednak nigdy tego nie zrobił. Majcher była bardzo oddana tej relacji i dotkliwie przeżyła zawód miłosny. Spekulowano, że usunęła się w cień ze względu na depresję i problemy z alkoholem, choć ona zaprzeczała tym doniesieniom. Uważała, że ten problem dotyczy wszystkich artystów i nie ma powodów do niepokoju. 

O życiu prywatnym Anny Majcher nie wiemy zbyt wiele. Według relacji bliskich, aktorka prowadzi skromne i samotne życie. Ostatni raz pojawiła się na ekranie w filmie "Powrót do tamtych dni" Konrada Aksinowicza w 2021 roku, lecz nie wróciła na stałe do zawodu. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

 
Więcej o: