Emilian Kamiński pozostawił po sobie trójkę dzieci. Jego córka angażowała się w akcje charytatywne

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia odszedł ceniony aktor i reżyser Emilian Kamiński. Artysta miał 70 lat i zostawił po sobie żonę Justynę Sieńczyłło, z którą miał dwójkę synów. Oprócz tego osierocił także córkę Natalię z poprzedniego małżeństwa z dziennikarką Izabelą Jarosz. Kim są dzieci założyciela Teatru Kamienica?

O odejściu Emiliana Kamińskiego poinformowali przedstawiciele Teatru Kamienica, którzy opublikowali oświadczenie w mediach społecznościowych. "Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…" – możemy przeczytać na Facebooku.

Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Hanna Mikuć, która grała serialową partnerkę aktora w rozmowie z "Faktem" wspominała ostatnie wspólne spotkania na planie serialu "M jak miłość". Powiedziała, że miała wrażenie, że Kamiński czuje się gorzej niż zwykle, ale na nic nie narzekał i pomimo choroby, zapewniał, że czuje się dobrze. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 135

Emilian Kamiński zostawił po sobie trójkę dzieci

Artysta był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą wybranką była dziennikarka Izabela Jarosz, która pierwszy raz zobaczyła aktora w wieku licealnym. Kamiński występował wówczas w sztuce "Szkoła żon". Kilka lat później los znowu ich ze sobą zetknął i zaczęli się spotykać. Rok później wzięli ślub i zamieszkali w domu Józefowie. Niedługo później na świat przyszła ich córka Natalia.

Jednak wkrótce para się rozwiodła. Kamiński pragnął rozwijać karierę aktorską, a Jarosz nie podobało się to, że mężczyzna tak często przebywa poza domem. Ponadto na początku lat osiemdziesiątych artysta zakochał się w młodszej o siedemnaście lat Justynie Sieńczyłło. Para przez dwa lata spotykała się ze sobą, a później wzięła ślub. Kobieta była z Kamińskim do końca jego dni. Doczekali się dwójki synów – 19-letniego Cypriana oraz 24-letniego Kajetana.

Mężczyzna chętnie udzielał wywiadów, ale bardzo niewiele mówił o swoim życiu prywatnym. Z udziałem jego rodziny nigdy nie było żadnych skandali medialnych i zawsze wszystko wskazywało na to, że wszyscy mają ze sobą dobre relacje. Wiemy, że większość jego bliskich pracuje albo współpracuje z Teatrem Kamienica. Nawet jego pierwsza żona Izabela Jarosz, która szczególnie pomagała byłemu mężowi, gdy placówka miała problemy ze względu na pandemię COVID-19.

Jego jedyna córka Natalia jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła licencjat z ekonomii oraz zrobiła magisterium z filologii polskiej. W przeszłości często współpracowała z tatą przy wydarzeniach związanych z Teatrem Kamienica. Pomagała między innymi przygotować spektakle dla osób dotkniętych bezdomnością.

O jego dwóch synach wiadomo o wiele mniej. Starszy Kajetan na stronie Teatru Kamienica wyróżniony jest jako manager tej instytucji. Natomiast o młodszym Cyprianie na próżno można znaleźć jakiekolwiek informacje. Zapewne ze względu na młody wiek, chłopak cały czas zastanawia się nad wyborem swojej drogi życiowej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: