Dobry film na wieczór z żoną: propozycje 5 ciekawych filmów, w sam raz do obejrzenia we dwoje

Dobry film na wieczór z żoną, czyli pięć wartych uwagi produkcji, idealnych na udany seans. Podpowiadamy tytuły zabawnych, wzruszających, jak i fantastycznych obrazów, przy których nikt nie będzie się nudzić.

Dobre romantyki: "Jeden dzień" (2011)

Ciekawe romantyki, w sam raz do obejrzenia z drugą połówką? Rozglądając się za wzruszającymi filmami, koniecznie zdecyduj się na "Jeden dzień" ("One Day"). Obraz w reżyserii Lone Scherfig to przejmujący melodramat, podczas którego trudno nie uronić łzy, dlatego, podczas jego oglądania dobrze mieć kogoś u swojego boku.

Jeden dzieńJeden dzień fot. zdjęcia promocyjne

Początek tej opowieści ma swoje miejsce 15 lipca 1988 roku. To właśnie wtedy Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) spotykają się po raz pierwszy, w dniu ukończenia szkoły. Dwójka młodych ludzi pochodzi z całkiem innych światów – ona to dziewczyna z klasy robotniczej, która marzy o lepszym świecie, on natomiast jest prawdziwym uwodzicielem, lubiącym mieć wszystko pod kontrolą. Emma i Dexter postanawiają, że będą spotykać się każdego roku w tym samym dniu – 15 lipca, by rozmawiać o swoich problemach, marzeniach, sukcesach i miłościach.

Film dla dwojga: "To skomplikowane" (2009)

Jaki film dla dwojga warto obejrzeć? Poszukując najlepszych tytułów, zwróć uwagę na komedię romantyczną w reżyserii Nancy Meyers – "To skomplikowane" ("It's Complicated"). Zobacz, o czym opowiada produkcja nominowana do Złotych Globów.

To skomplikowaneTo skomplikowane 

Film przybliża losy Jane (w tej roli znakomita Meryl Streep). Matka trójki dzieci utrzymuje przyjacielskie stosunki ze swoim byłym mężem, Jakiem (Alec Baldwin), z którym rozwiodła się 10 lat temu. Pewnego dnia kobieta ponownie daje się oczarować Jake’owi, sytuacja jest jednak skomplikowana, bo mężczyzna ma żoną, a urocza Jane ma też innego adoratora.  

Zobacz wideo Cenzura w MTV zaczęła się od Queen. Jakie teledyski wzbudziły największe kontrowersje?

Fajny film na wieczór z dziewczyną: "Czas na miłość" (2013)

Romantycznie i z odrobiną fantastyki? Fajny film na wieczór z dziewczyną w takich klimatach sprawdzi się znakomicie. Poszukując niebanalnych komedii o miłości, zdecyduj się na "Czas na miłość" ("About Time") w reżyserii Richarda Curtisa.

Margot Robbie w filmie 'Czas na miłość'Margot Robbie w filmie "Czas na miłość" Mat. prasowe

Bohaterem tego filmu jest młody Tim (Domhnall Gleeson). W dniu swoich 21 urodzin bohater dowiaduje się, że mężczyźni z jego rodziny mogą podróżować w czasie. Tim postanawia wykorzystać swoje wyjątkowe zdolności, by zdobyć serce uroczej Mary (Rachel McAdams).   

Dobry film dla pary: "O północy w Paryżu" (2011)

Co powiesz na dobry film dla pary? Jeśli szukasz czegoś na specjalną okazję, to na pewno nie zaprzeczysz, że trudno o bardziej romantyczne miejsce niż Paryż. Poczuj jego magię i przenieś się prosto do stolicy Francji, dając się wciągnąć w historię, opowiedzianą przez Woody’ego Allena. W filmie "O północy w Paryżu" ("Midnight in Paris"), nagrodzonym w 2012 roku Oscarem za najlepszy scenariusz, nie zabraknie szczypty magii, miłości i sztuki.

O północy w ParyżuO północy w Paryżu .

Poznaj Gila Pendera (Owen Wilson) i jego narzeczoną, Inez (Rachel McAdams). Para postanawia odwiedzić Paryż i zaplanować swój ślub. Stolica romansu i sztuki szybko skrada serce Gila, który odnajduje w niej prawdziwe natchnienie. Szybko okazuje się, że Paryż jest miejscem prawdziwie niezwykłym. Podczas nocnej przechadzki krętymi uliczkami, Gil zostaje zabrany na przejażdżkę samochodem, dzięki czemu trafia prosto do lat 20-stych. Mężczyzna spotyka podziwiane przez siebie osoby ze świata sztuki i literatury (Pabla Picassa, Ernesta Hemingwaya). W tym samym czasie narzeczona Gila spędza miło czas w towarzystwie swojego dawnego ukochanego.

Film na wieczór z mężem: "Nietykalni" (2011)

Szukasz czegoś w mniej romantycznym tonie, ale równie zabawnego i wciągającego? Zaproś ukochanego na ciekawy film na wieczór. Przy seansie z "Nietykalnymi" ("Intouchables") w reżyserii Oliviera Nakache i Érica Toledano, będziecie mieć okazję do świetnej zabawy.

'Nietykalni''Nietykalni' kadr z filmu

Opowieść o wyjątkowej przyjaźni przybliża losy Drissa (Omar Sy), młodego mężczyzny z przedmieścia, mającego za sobą przestępczą przeszłość. Chłopak rozpoczyna pracę jako opiekun u sparaliżowanego milionera. Dzięki jego towarzystwu Philippe (François Cluzet), zaczyna przekonywać się, że jego życie może być jeszcze ciekawe.

Zobacz też: Klasyka polskiego kina: filmy, które warto zobaczyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Więcej o: