Kultowy "Grease" powraca jako serial. Jest już pierwszy zwiastun. Kogo zobaczymy w nowej odsłonie?

"Grease" to film, który doczekał się statusu kultowego. Tym razem znana także z musicalu historia powraca w nieco innej formie. Akcja serialu ma rozgrywać się na cztery lata przed przybyciem Sandy do Rydell High School. W sieci pojawił się pierwszy teaser.

"Grease" to kultowy film z lat 70., a także jeden z najbardziej uznanych musicali. Historia uczniów szkoły Rydell High, a przede wszystkim miłości Danny’ego (John Travolta) i Sandy (Olivia Newton-John), wciąż cieszy się ogromną popularnością. Fanów produkcji ucieszy informacja, że w najbliższym czasie na ekranach zadebiutuje spin-off filmu. Tym razem głównymi bohaterkami będą "różowe dziewczyny", ale zobaczymy też zupełnie nowe postacie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

"Grease". Kultowy film z 1978 roku doczekał się kolejnej odsłony

Produkcja z końca lat 70. była oparta na musicalu z 1971 roku. Do liceum Rydell, jako jedna z uczennic, dołącza Sandy. W szkole poznaje "dziewczyński gang". Przewodniczy mu Betty Rizzo, a oprócz niej do grupy należą także Frenchy, Jan i Marty. Sandy zaprzyjaźnia się z nimi, choć różni je charakter. Dziewczyny przeciwstawiają się panującym w szkole normom. Noszą charakterystyczne zaprojektowane przez siebie bomberki w kolorze gumy balonowej i z wyhaftowanym na plecach "Pink Ladies". To właśnie wokół gangu "różowych dziewczyn" ma skupiać się kolejna odsłona serii.

 

"Grease: Rise of the Pink Ladies". Pojawił się pierwszy teaser

Akcja serialu rozgrywa się cztery lata przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie z 1978 roku. Powracamy do Rydell High School, by poznać początki "Pink Ladies". Fabuła będzie się skupiać na czterech dziewczynach, Susan, Olivii, Cynthii i Nancy, outsiderkach, które jako pierwsze przeciwstawią się panującym w liceum zasadom. Ich celem ma być "wywołanie moralnej paniki, która na zawsze zmieni Rydell High". Niedawno pojawiło się zdjęcie promujące produkcję, teraz w sieci opublikowany został pierwszy teaser produkcji.

"Grease: Rise of the Pink Ladies". Kiedy premiera?

W głównych rolach zobaczymy m.in. Marię Davilę jako Jane, Jasona Schmidta jako Buddy’ego, a także Madison Thompson jako Susan, Cheyenne Isabel Wells jako Olivię, Ari Notartomaso jako Cynthię, Tricię Fukuhara jako Nancy, Shanel Bailey jako Hazel,, Johnathana Nievesa jako Richie’ego, Maxwella Whittingtona-Coopera jako Wally’ego i Jackie Hoffman jako wicedyrektorkę McGee.

Za scenariusz odpowiada Annabel Oakes (znana m.in. z seriali "Atypowy" czy "Inna"), która jest również showrunnerką całej produkcji. 10-odcinkowy serial ma zadebiutować w 2023 roku na platformie Paramount+, ale dokładna data nie została jeszcze podana. 

 
Więcej o: