Najlepsze thrillery z lat 90. Zapomniane produkcje, które były prawdziwymi hitami

Thriller to gatunek dość trudny do zdefiniowania. Charakterystyczne są napięcie, niepewność i tajemniczość, jakie mu towarzyszą. Lata 90. obfitowały w kultowe dreszczowce, ale wiele produkcji jest dziś zapomnianych. Oto kilka propozycji, które warto sobie odświeżyć podczas wieczornego seansu.

Lata 90. obfitowały w thrillery, które trwale zapisały się w historii kina. Produkcje takie jak "Siedem", "Fargo", "Milczenie owiec", "Szósty zmysł" czy "Adwokat diabła" to tylko kilka kultowych i obowiązkowych pozycji dla fanów tego gatunku. Istnieją jednak zapomniane filmy, thrillery. Pamiętają o nich już tylko najwięksi koneserzy. Warto po nie sięgnąć podczas kolejnego seansu.

Zobacz wideo [MATERIAŁ SPONSOROWANY] Zabieramy was na wycieczkę po Warszawie śladami Chopina

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Synalek", 1993 r. W rolach głównych Macaulay Culkin i Elijah Wood

Macaulay Culkin, kojarzony raczej z kinem familijnym, jak "Kevin sam w domu", w 1993 roku wystąpił w thrillerze w reżyserii Josepha Rubena. Produkcja stawia pytania o dziecięcą niewinność i jej granice. O czym jest "Synalek"? Po śmierci matki 12-letni Mark Evans (w tej roli Elijah Wood) trafia do domu swoich krewnych. Tam zaprzyjaźnia się z kuzynem, 12-letnim Henrym (Macaulay Culkin). Chłopiec ma jednak przerażające drugie oblicze.

 

"Stan łaski", 1990 r. Dobry thriller z prawdziwymi gwiazdami w obsadzie

W filmie "Stan łaski" pojawiają się dobrze znane dziś nazwiska. To też najlepszy film w karierze reżysera Phila Joanou. Niestety, produkcja weszła do kin w tym samym czasie, co "Chłopcy z ferajny" Martina Scorsesego. Efekt? "Stan łaski" jest dziś filmem zapomnianym. W produkcji pojawili się Sean Penn, Ed Harris i Gary Oldman. O czym opowiada "Stan łaski"? Po ponad dziesięciu latach nieobecności Terry (Sean Penn) wraca do niesławnej nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen. Tam odnawia dawne znajomości i zaczyna współpracę z bratem, szefem irlandzkiej mafii (w tej roli Ed Harris).

 

"Dwa dni z życia doliny", 1996 r. Najlepszy thriller z elementami komediowymi

To film idealny dla fanów zjawiskowej Charlize Theron, ale nie tylko. Produkcja Johna Herzfelda zapewnia rozrywkę fanom Tarantino, kryminałów i thrillerów. W filmie nie zabraknie komediowych wstawek. Jak przedstawia się fabuła filmu "Dwa dni z życia doliny"? Płatny zabójca Dosmo (w tej roli Danny Aiello) chce wycofać się z branży. Planuje ostatnie zlecenie, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bierze zakładników, bogatego właściciela galerii oraz jego asystentkę, a po piętach depczą mu policjanci (w tych rolach Jeff Daniels i Eric Stoltz).

 
Więcej o: