18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Kultowy horror powraca po 40 latach. Przerażający zwiastun nowego "Martwego zła" trafił do sieci

Kultowy horror powraca w nowej odsłonie. Kolejna część "Martwego zła" trafi do polskich kin już 21 kwietnia, a w sieci można już obejrzeć zwiastun horroru. Wśród twórców produkcji wymienia się reżysera serii z lat 80, - Sama Raimiego oraz odtwórcę głównej roli Asha Williamsa - Bruce'a Campbella.

"Martwe zło" to niezwykle udany debiut reżyserski Sama Raimiego. Niskobudżetowa produkcja niemalże z miejsca uzyskała status kultowej i przyniosła twórcy niemałą rozpoznawalność. W późniejszych latach Raimi zrealizował trylogię "Spider-Mana" z Tobeyem Maguirem, a w 2022 roku powrócił po 15 latach do pracy nad dziełami Marvela i wyreżyserował film "Doktor Strange w multiwersum obłędu".

"Martwe zło" powraca po 40 latach. Kultowy horror Sama Raimiego doczekał się kontynuacji

Dla fanów drugiej części historii Stephana Strange'a "Martwe zło" z 1981 roku oraz "Martwe zło 2: Śmierć przed świtem" wydane 6 lat później to pozycje obowiązkowe. W filmie Marvela roi się od nawiązań do poprzednich produkcji Raimiego, a znajomość jego wczesnych dzieł jest niezbędna do docenienia, chociażby jednej ze scen po napisach w ostatnim Strange'u.

Kultowe "Martwe zło" po 32 latach od premiery doczekało się remake'u. Główną rolę w filmie o tym samym tytule zagrała Jane Levy. Produkcja wywołała mieszane uczucia zarówno fanów oryginału, jak i krytyków. Martwe zło jednak nie poddaje się tak łatwo i wkrótce znowu powstanie.

"Martwe zło: Przebudzenie". W sieci pojawił się zwiastun nowej produkcji

Już 21 kwietnia 2023 roku do polskich kin wejdzie "Evil Dead Rise". Jest to kontynuacja serii Sama Raimiego, choć reżyser tym razem ustąpił krzesła Lee Croninowi, twórcy "Ghost Train" czy "Minutes Past Midnight". Raimie objął rolę producenta filmu, podobnie jak Bruce Campbell, aktor, który wcielił się lata temu w Asha Williamsa.

Po 40 latach od premiery pierwszej części "Martwego zła" akcja produkcji przenosi się z leśnej chatki do małego mieszkania w Los Angeles. Spotykają się w nim dwie siostry, które znajdują w budynku tajemniczą księgę. Ta, jak już się zapewne domyślacie, budzi demony, które potem z łatwością radzą sobie z opętywaniem ludzkich ciał.

Odtwórczyniami ról głównych bohaterek będą Alyssa Sutherland znana z "Wikingów" oraz "Diabeł ubiera się u Prady" i Lily Sullivan ("W afekcie", "Dżungla"). W obsadzie znaleźli się także: Nell Fisher, Gabrielle Echols i Morgan Davies.

Do sieci trafiły dwie wersje zwiastuna najnowszej części "Martwego zła: Przebudzenie". Ze względu na wiele brutalnych i krwawych scen jedna z nich została zakwalifikowana, jako odpowiednia dla widzów powyżej 18 roku życia. 

Zobacz wideo Zwiastun filmu "Martwe zło: Przebudzenie"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: