Jesteś fanem "Shreka"? Jeden szczegół mogłeś przegapić. "Nigdy tego nie odzobaczę"

"Shrek" to kultowy film animowany z 2001 roku. Bajka o zielonym ogrze nie jest jednak zdaniem internautów tak niewinna, jak mogłoby się wydawać. Dopatrzyli się oni pewnej nieprzyzwoitej sceny z udziałem Lorda Farquaada. Wiecie o jakim fragmencie mowa?

Bajki, które zachwycały nas w dzieciństwie, z perspektywy dorosłego człowieka mogą przedstawiać się nieco inaczej. Internauci od lat analizują uwielbiane produkcje, dokonując ciekawych spostrzeżeń. Szczególne kontrowersje budzi jedna ze scen ze "Shreka" z Lordem Farquaadem w roli głównej.

"Shrek" kultową bajką z dzieciństwa. Jedna ze scen szokuje internautów

Chyba nie ma osoby, która w dzieciństwie nie oglądała "Shreka". To jeden z najpopularniejszych filmów animowanych opowiadający o przygodach zielonego ogra i jego towarzysza Osła. Mimo ponad 20 lat od premiery, produkcja wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów. Kinomaniacy niejednokrotnie przeprowadzali analizę kultowej bajki, dochodząc do różnych zaskakujących spostrzeżeń. Jedna ze scen, w której Lord Farquaad leży w łóżku, wzbudziła spore kontrowersje wśród internautów.

Lord Farquaad w nietypowej scenie. Internauci oburzeni

Scena ze "Shreka" będąca przedmiotem licznych dyskusji i spekulacji przedstawia Lorda Farguaada leżącego w łóżku. W pewnym momencie sączący drinka Farquaad prosi lustro, aby pokazało mu Fionę. Na widok księżniczki mężczyzna nie kryje zachwytu i ekscytacji. Niespodziewanie kołdra, pod którą leży, zaczyna się podnosić. W pewnym momencie książę zerka pod nią i z zaskoczeniem unosi brwi.

 

Po wnikliwej analizie wspomnianej sceny, internauci nie kryli oburzenia.

Byliśmy zbyt niewinni, zbyt nieświadomi tego filmu
Nie mogę uwierzyć, że nigdy wcześniej tego nie zauważyłem. Kiedy byłem dzieckiem, myślałem, że Lord Farquaad zakrywa się z powodu swojej owłosionej klatki piersiowej. A teraz, kiedy po tylu latach postanowiłem przyjrzeć się bliżej, zauważyłem wybrzuszoną animację w tej scenie, której nigdy nie odzobaczę…
Kiedy byłem mały, cały czas oglądałem ten film z rodzicami i pytałem: "Tatusiu, co się dzieje?", a mój tata odpowiadał: "To pewnie tylko jego kolano".

— pisali widzowie pod fragmentem sceny umieszczonym w serwisie YouTube.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Więcej o: