Tak wyglądałyby postacie ze "Shreka", gdyby stworzono je w latach 80. Jak wyrwane z "Niekończącej się opowieści"

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się stworzone przez sztuczną inteligencję kadry ze znanych filmów, ale w zupełnie innej konwencji. Przed świętami viralem stały się zdjęcia z "Kevina samego w Nowym Jorku" w wersji radzieckiej, a teraz furorę robią ujęcia ze "Shreka" w konwencji filmu fantasy z lat osiemdziesiątych.

"Shrek" to film animowany, który z założenia miał być całkowitym przeciwieństwem typowych disneyowskich historii. Na ekrany kin wszedł w 2001 roku i od razu stał się ogólnoświatowym fenomenem, zdobywając Oscara i zarabiając prawie 485 milionów dolarów.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Do tej pory powstały cztery części filmu o najbardziej znanym ogrze świata, a twórcy od jakiegoś czasu zapowiadają, że przymierzają się do stworzenia piątej części przygód Shreka. Jednak przyjdzie nam trochę na to poczekać, a póki co w kinach możemy obejrzeć animację "Kot w butach: ostatnie życzenie", która przedstawia losy tego futrzastego przyjaciela Shreka. 

Zobacz wideo Pomaska: Eurodeputowani PiS zachowują się niepoważnie

Shrek w mrocznej aranżacji rodem z lat 80.

Teraz internetowi twórcy, którzy przerabiają za pomocą sztucznej inteligencji kadry z różnych filmów, postanowili to samo uczynić ze "Shrekiem". Dzięki temu możemy zobaczyć znaną komedię w zupełnie innym wymiarze. Technologia pokazała nam, jak wyglądałby film, gdyby został stworzony w latach osiemdziesiątych w klimatach fantasy.

Trzeba przyznać, że ujęcia robią wrażenie i mogą u niektórych wywołać ciarki na plecach. Produkcja nie jawi już się jako wesoły film familijny, ale posępny thriller, w którym wszystkie postacie są grane przez "prawdziwych" aktorów, przez co wszystko jest o wiele bardziej realistyczne.

 

Całkiem możliwe, że niedługo internauci zaskoczą nas kolejnymi kadrami przerobionymi przez sztuczną inteligencję. Niekoniecznie musi to być jednak utrzymane w klimacie lat osiemdziesiątych. Wielu z nas chciałoby zobaczyć znane filmowe przeboje w aranżacji stylizowanej na kino nowofalowe.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: