Cały świat zachwyca się tym filmem. Polska produkcja na szczycie rankingu Netfliksa

W dzisiejszych czasach, kiedy serwisy streamingowy stały się bardzo popularne, produkcje mogą w najbardziej nieoczekiwanym momencie zyskać drugie życie. To także nowy sposób na promocję lokalnych produkcji, które teraz mają szanse być obejrzane przez widzów na całym świecie. Tak właśnie się stało z filmem "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", który obecnie jest jednym z najpoplarniejszych nieanglojęzycznych filmów na Netfliksie.

Netflix w ostatnim czasie bardzo często dodaje do swojej biblioteki wiele polskich produkcji, które premierę kinową miały już jakiś czas temu. Niektóre z nich zyskały sympatię zagranicznych widzów i udało im się znaleźć w zestawieniu najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych za dany tydzień. Ale żaden film nie odniósł takiego sukcesu, co "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 135

Polskie filmy tryumfują na Netfliksie 

Produkcja miała premierę kinową w 2019 roku i już wtedy mogła pochwalić się dobrymi wynikami. Był to jeszcze czas przed pandemią koronawirusa, przez co na ekranach kinowych zobaczyło go łącznie 1,14 mln osób. Widzowie chwalili film Kawulskiego za ciekawe przedstawienie losów rodzimej mafii z lat dziewięćdziesiątych. Historia tak bardzo spodobała się Netfliksowi, że kolejną część postanowił sfinansować i umieścić premierowo na swojej platformie.

Produkcja "Jak pokochałem gangstera" pojawiła się w ofercie serwisu na początku zeszłego roku i szybko stała się ogromnym przebojem na całym świecie. Podczas premierowego weekendu w najlepszej trójce znalazł się w wielu europejskich krajach: w Ukrainie i na Węgrzech, w Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji, Serbii, Chorwacji, Rumunii, Szwajcarii, Norwegii, Belgii, Rosji oraz we Francji i na Malcie. To przyczyniło się na fakt, że "Jak pokochałam gangstera" stał się jednym z najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów 2022 roku na Netfliksie.

Jednak to nie jedyny wielki sukces tego reżysera na tej platformie. Świetny wynik odniosła także poprzednia produkcja "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Udostępniono ją w serwisie streamingowym w tym samym czasie, co kontynuację, ale na początku dostępna była jedynie w naszym kraju. Jednak od jakiegoś czasu mogą go oglądać także widzowie z zagranicy. I to właśnie ten film podczas premierowego weekendu otwarcia znalazł się na 3. pozycji pośród największych filmowych przebojów Netfliksa. Większą popularnością na świecie w tamtym tygodniu cieszyły się tylko takie filmy, jak "Bielmo" z Christianem Bale'em oraz druga część najdroższej w historii produkcji Netfliksa, czyli "Glass Onion: Film z serii »Na noże«".

Film znalazł się w trójce najpopularniejszych filmów m.in. w Ukrainie, Brazylii, Estonii, Grecji, Izraelu, Malezji, Maroko, Portugalii, Serbii, Wietnamie. W pierwszej dziesiątce film Kawulskiego znalazł się nawet w Stanach Zjednoczonych. "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to także obecnie numer jeden na Netfliksie pośród nieanglojęzycznych tytułów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: