"Titanic" wraca do kin 25 lat po premierze. Kultowy film będzie można obejrzeć w 3D

Po 25 latach od premiery do kin powróci kultowy "Titanic". Słynna produkcja Jamesa Camerona o losach pasażerów niezatapialnego transatlantyku pojawi się na dużym ekranie w zremasterowanej wersji.

Już niebawem do kin powróci kultowa produkcja Jamesa Camerona "Titanic" z 1997 roku. Dramat romantyczny obchodzący w tym roku 25-lecie premiery, ukaże się na dużych ekranach dzięki zastosowaniu technologii 4K 3D HDR. W zremasterowanej wersji filmu jedna ze scen zostanie zmieniona. Domyślacie się, co postanowił poprawić reżyser?

25. rocznica premiery "Titanica". Kultowa produkcja powróci do kin

Niebawem będzie 25. Rocznica premiery kultowego "Titanica" opowiadającego o losach bohaterów niezatapialnego transatlantyku. Z tej okazji reżyser, James Cameron, we współpracy z wytwórnią Disneya, przygotował dla fanów produkcji zremasterowaną wersję dramatu. Wielbiciele romantycznej miłości Jacka i Rose mogą być spokojni, bowiem twórcy przekonują, że nie wprowadzili zmian w fabule. Modyfikacjom poddano tylko jedną scenę. 

Zobacz wideo Zakochani w sobie bohaterowie zderzają się, niczym bohaterowie Titanica, z "górą lodową" wielkiej historii". "Marzec '68" [ZWIASTUN]

Błąd w jednej ze scen. Cameron postanowił zmodyfikować kadr

W zremasterowanej wersji "Titanica" zmieniono zaledwie kilka detali. Modyfikacjom uległa scena, w której Rose leży na dryfujących po oceanie drzwiach. Mowa o momencie ukazującym konstelację gwiazd. Podobno po premierze "Titanica", naukowiec, Neil de Grasse Tyson, zwrócił uwagę Cameronowi, że w momencie katastrofy statku w 1912 roku, położenie gwiazd było zupełnie inne niż to ukazane w filmie. Choć jest to szczegół, na który prawdopodobnie nikt nie zwrócił uwagi, to twórca "Titanica" postanowił skorzystać z okazji wprowadzając zmiany we wspomnianym kadrze.

Nowa wersja "Titanica" trafi do kin na całym świecie w walentynkowy weekend, 10 lutego 2023 roku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: