Aubrey Plaza zachwyciła w "Białym lotosie", teraz w kinie z Jasonem Stathamem. Co jeszcze? [REPERTUAR HELIOSA]

Nowy film Guya Ritchie'ego w gwiadorskiej obsadzie - grają w nim m.in. Jason STatham, Aubrey Plaza i Hugh Grant - to jedna z premier tygodnia. Kina Helios przygotowały też m.in. przedpremierowe pokazy animacji "Mumie".

W tym tygodniu Guy Ritchie zaprezentuje widzom swój najnowszy film – kryminał "Gra Fortuny". As wywiadu Orson Fortune wraz ze swoją doborową ekipą musi stawić czoła cynicznemu handlarzowi bronią Gregowi Simmondsowi, który zamierza wprowadzić na czarny rynek nowoczesną technologię masowego rażenia. Genialny plan wymaga namówienia do współpracy gwiazdora Hollywood, który poza ekranem nie pali się do ryzykownych misji... Fortune potrafi być jednak przekonujący, a propozycje, które składa należą do gatunku tych "nie do odrzucenia". Team twardzieli wraz z ekranowym herosem wkracza do gry, której stawką jest przetrwanie ludzkości.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejna nowość to polska komedia "Ślub doskonały". Tytułowe wydarzenie od samego początku nie zapowiadało się dobrze... Panna młoda jest w ciąży, a jej zaborcza mama nie chce słyszeć o prawdziwym ojcu dziecka. Pan młody nie zna przyszłej żony, a do ożenku został zmuszony szantażem. Gdy nastaje dzień ślubu, rusza lawina zdarzeń. Pan młody budzi się z gigantycznym bólem głowy po hucznym wieczorze kawalerskim, u boku nieznajomej, a do drzwi rozlega się pukanie.

Na fanów horrorów czekają seanse filmu "M3GAN". Gemma jest znakomitą programistką w firmie produkującej zabawki. Jej nowym zadaniem jest opracowanie lalki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. I tak właśnie powstanie lalka M3GAN. Realistyczna zabawka zostanie zaprogramowaną jako najwspanialsza towarzyszka dziecka i największy sojusznik rodzica. Gemma niespodziewanie musi zaopiekować się swoją osieroconą siostrzenicą. Postanawia skorzystać z pomocy prototypu M3GAN. Decyzja ta przyniesie niewyobrażalne konsekwencje.

W tym tygodniu widzowie kin Helios będą mogli skusić się także na pokazy pozytywnej komedii "Na twoim miejscu". Film opowiada o młodym małżeństwie. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu nie miało pojęcia.

Zobacz wideo "Na twoim miejscu" [ZWIASTUN]

Pokazy specjalne 

Kina podbił przebojem zuchwały złodziejaszek - Kot w butach. W najnowszej animacji "Kot w butach: Ostatnie życzenie" tytułowy bohater odkrywa, że jego pasja do ryzyka i lekceważenie zasad bezpieczeństwa są tragiczne w skutkach. Zmarnował już bowiem osiem ze swoich dziewięciu żyć! Wyrusza więc w wyprawę do Czarnego Lasu, by znaleźć mityczną Gwiazdkę z nieba, która spełnia życzenia. Kot chce ją prosić, o przywrócenie utraconych żyć! Sequel nominowanego do Oscara hitu z 2011 roku będzie prezentowany na ekranach wybranych kin także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

To oczywiście nie wszystkie propozycje dla najmłodszych widzów. Podczas najbliższego weekendu, w dniach 14 i 15 stycznia, odbędą się przedpremierowe seanse porywającej animacji "Mumie" z konkursami. Trzy egipskie mumie przypadkowo wkraczają do współczesnego Londynu, aby odzyskać skradziony starożytny pierścień. To zwiastuje akcję, przygodę, dobrą zabawę, porządną dawkę humoru i odrobinę romantycznej historii w tle. Tego tytułu nie można przegapić, tym bardziej, że przed seansem czekają filmowe quizy i zagadki do rozwiązania!

Ciągle można też oglądać film Jamesa Camerona "Avatar: Istota wody", który bije rekordy popularności w całej Polsce. Akcja filmu rozgrywa się ponad 10 lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. W części kin Helios film będzie prezentowany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

W poniedziałek, 16 stycznia, w cyklu Kino Konesera zaprezentowany zostanie dramat "Śubuk". Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych dziewczyna decyduje się jednak urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to "śubuk".

Więcej o: