Jack Nicholson od dawna nie wychodzi z domu. Zmartwieni znajomi: Jego umysł jest w zaniku

85-letni Jack Nicholson zakończył swoją karierę aktorską w 2010 roku. Teraz media w Stanach Zjednoczonych donoszą o jego niepokojącym stanie zdrowia. Znajomi z dawnego otoczenia podejrzewają, że aktor cierpi na demencję.

Jack Nicholson jest jednym z najbardziej legendarnych współczesnych aktorów. To trzykrotny laureat Oscara. Dwie statuetki otrzymał w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za rolę w filmach "Lot nad kukułczym gniazdem" i "Lepiej być nie może" oraz dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w filmie "Czułe słówka". Poza tym wystąpił także w takich słynnych produkcjach jak: "Lśnienie", "Chinatown" czy "Lepiej późno niż później".

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Ostatni film, w którym zagrał Nicholson, to komedia "Skąd wiesz?" z 2010 roku. Od tamtej pory przeszedł na filmową emeryturę i publicznie pokazywał się sporadycznie. Po raz ostatni widziano go w październiku 2021 roku w Los Angeles na meczu koszykówki. Amerykańskie media w ostatnim czasie informują o niepokojącym stanie zdrowia aktora. Jego przyjaciele wskazują, że nie mają z nim od jakiegoś czasu żadnego kontaktu. Boją się, że odejdzie w samotności, tak jak Marlon Brando.

Zobacz wideo Popkultura odc. 137

Jack Nicholson może mierzyć się z demencją

Znajomi Jacka Nicholsona w rozmowie z serwisem RadarOnline opowiadają, że 85-latek nie opuszcza swojego domu. Przez ostatnie miesiące przebywa tylko w swojej rezydencji przy Mulholland Drive w Beverly Hills. Mówi się o tym, że prawdopodobnie mieszka sam, a opiekuje się nim jego najmłodszy syn Raymond oraz córka Lorraine. Dzieci są podobno jego jedynym łącznikiem ze światem.

Znajomi gwiazdy przypuszczają, że aktor może się zmagać z demencją:

Fizycznie jest w porządku, ale jego umysł jest w zaniku. To naprawdę smutne, że tak utalentowany aktor jak Jack odchodzi w ten sposób.

- Wygląda to tak, jakby nie chciał już mierzyć się z rzeczywistością - dodaje osoba z jego otoczenia. Pojawiają się głosy, że to przez demencję aktor skończył z aktorstwem w wieku 73 lat.

Rezydencja, którą obecnie zamieszkuje Jack Nicholson, należała niegdyś do Marlona Brando. Aktorzy byli przyjaciółmi od 1976 roku, kiedy zagrali razem w filmie "Przełomy Missouri". W willi znajdują się cztery sypialnie, trzy łazienki i basen. Aktor kupił ją w 2005 roku za pięć mln dolarów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: