Zagrała Violet w filmie "Charlie i Fabryka Czekolady". Dziś ma 29 lat. Jak się zmieniła?

Pamiętacie Violet Beauregarde z filmu "Charlie i Fabryka Czekolady"? W rolę krnąbrnej bohaterki, która nieustannie żuła gumę, wcieliła się aktorka, AnnaSophia Robb. Jak potoczyła się jej kariera?

AnnaSophia Robb zasłynęła dzięki ekranizacji kultowej powieści Roalda Dahla "Charlie i Fabryka Czekolady". W filmie Tima Burtona wcieliła się w rolę Violet Beauregarde. Młoda aktorka ma na swoim koncie wiele ról w znakomitych produkcjach. Jak potoczyła się jej kariera?

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Kariera AnnySophie Robb. Rola w filmie Tima Burtona była przełomem

Zanim AnnaSophia Robb rozpoczęła karierę aktorską, zajmowała się gimnastyką. Debiutowała jako 10-latka w reklamie McDonald’s. Rok później otrzymała rolę w telewizyjnej produkcji "Samantha i Nellie". Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w filmie "Dzięki tobie, Winn-Dixie" w reżyserii Wayne Wang. Przełomem w jej karierze była rola w filmie "Charlie i Fabryka Czekolady" Tima Burtona, w którym Robb zagrała postać Violet Beauregarde u boku Johnny’ego Deppa. Jej bohaterka szczyciła się pokonywaniem rekordów w żuciu gumy. Udział w ekranizacji kultowej powieści przyniósł jej popularność i sprawił, że szybko posypały się kolejne propozycje zawodowe.

 

AnnaSophia Robb ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach. Aktorka zagrała w produkcjach tj. "Plaga", "Sen na jawie", "Najlepsze najgorsze wakacje", "Pamiętniki Carrie", "Wielkie oszustwo", "Przewrotny umysł" czy "Dr Death".

Aktorka ma już 30 lat. Zobaczcie, jak się zmieniła

W tym roku AnnaSophia Robb skończy 30 lat. Od czasu udziału w filmie "Charlie i Fabryka Czekolady" bardzo się zmieniła.

Aktorka na swoim koncie ma kilka sukcesów. Jednym z nich jest nominacja do nagrody Critics’ Choice za rolę w filmie przygodowym "Most do Terabithii". Gwiazda otrzymała też nominację do Teen Choice za kreację aktorską w dramacie biograficznym "Surferka z charakterem", w którym wcieliła się w rolę głównej bohaterki, Bethany Hamilton, która w wyniku ataku rekina straciła lewą rękę.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: