"Na twoim miejscu" zobaczyło już ponad 100 000 widzów. A to dopiero pierwszy tydzień

Film "Na twoim miejscu" do polskich kin trafił 6 stycznia. I jak pokazują statystyki oglądalności, przyciągnął uwagę widzów bardzo skutecznie. W pierwszych dniach od premiery produkcję zobaczyło już ponad 100 tysięcy osób.

Komedia "Na twoim miejscu" to fabularny debiut reżysera Antonio Galdámeza. Produkcja opowiada o młodym małżeństwie w kryzysie - Kasi i Krzysiu. Pewnego dnia budzą się i odkrywają, że w tajemniczy sposób zamienili się ciałach. W głównych rolach wystąpili Paulina Gałązka i Miron Jagniewski.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Na twoim miejscu", czyli skłócone małżeństwo zamienia się miejscami [ZWIASTUN]

100 tysięcy widzów "Na twoim miejscu"

"Kasia i Krzysiek - młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować, jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez... zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kasią, a Kasia Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia... Czy to sprawi, że inaczej spojrzą na siebie nawzajem i nauczą się empatii? Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności" - czytamy w oficjalnym streszczeniu filmu.

 Miron to bardzo dobry partner i świetny człowiek. Bardzo się cieszę, że akurat w tym duecie stanęliśmy przed tak trudnym zadaniem aktorskim. Razem budowaliśmy obie role i było to wyzwanie. Na szczęście mamy podobne wartości zawodowe, lubimy grać do jednej bramki, a praca jest dla nas wymianą twórczą. Dzięki temu to zadanie stało się szansą do rozwoju i wzbogacenia nas o środki aktorskie drugiej osoby. To była wspaniała przygoda!

- opowiada Paulina Gałązka. Jej ekranowy partner, Miron Jagniewski dodaje:

Z aktorskiego punktu widzenia to nie zamiana ciał, tylko granie Krzyśka, którego stworzyła Paulina i Kasi, którą stworzyłem ja, a potem konsekwencja ról po zamianie. Dodatkowo postaci osadziliśmy blisko nas samych, więc koniec końców będąc Krzyśkiem, grałem trochę to, jak Paulina widzi mnie i odwrotnie. To dość schizofreniczne, ale nie wiem, czy dałoby się do tego podejść inaczej. Nazwaliśmy nawet naszych bohaterów po zamianie Kasiek i Krzysia, żeby się w tym nie pogubić.

W obsadzie poza Pauliną Gałązką i Mironem Jagniewskim znaleźli się m.in. Maria Pakulnis, Magdalena Lamparska, Jan Frycz, Janusz Chabior, Michał Czernecki, Bartłomiej Kotschedoff i Delfina Wilkońska. Reżyserem "Na twoim miejscu" jest Antonio Galdámez, dla którego jest to pełnometrażowy debiut fabularny. Za scenariusz filmu odpowiadają Łukasz Światowiec i Anna Bielak.

Z dobrych wyników oglądalności cieszy się także bardzo producentka filmu, Anna Waśniewska: "Wierzę, że oprócz powodów do śmiechu, filmowa historia dostarczyła kinomanom refleksji nad tym co w życiu ważne, gdzie się gubimy w damsko-męskich relacjach, czego szukamy, a co przegapiamy w pędzie życia codziennego. Ogromna radość, że kinowe sale ponownie się zapełniły. Może z większą empatią i zrozumieniem spojrzymy na przeciwną płeć?" - retorycznie pyta.

Więcej o: