"Pasja 2" Mela Gibsona to nie żart. W sieci zagrzmiało: "Co to jest?", "To nie Batman"

"Pasja 2" to nie żart. Mel Gibson wkrótce rozpocznie zdjęcia do drugiej części światowego hitu. Po 20 latach od debiutu kontrowersyjnej produkcji, do roli Jezusa Chrystusa powróci Jim Caviezel.

Głośny film Mela Gibsona "Pasja" zadebiutował na ekranach kin w 2004 roku. Produkcja opowiadająca o ostatnich chwilach i męczeńskiej śmierci Jezusa z Nazaretu stała się hitem. Dzieło zostało wyróżnione trzema nominacjami do Oscara - za najlepszą charakteryzację, muzykę oryginalną oraz zdjęcia.

Zobacz wideo Jak się żyje na 'wsi obok'? Miniszewski: Sielanki nie ma i nie będzie

"Pasja 2". Wkrótce rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Mela Gibsona

Po niemal dwudziestu latach twórca chce spróbować powtórzyć sukces filmu i nakręcić drugą część "Pasji". Gibson ponownie zasiądzie w fotelu reżysera, a rolą scenarzysty podzieli się z Randallem Wallacem - twórcą dzieł takich jak "Braveheart - Waleczne serce" czy "Pearl Harbor".

Zdjęcia do sequela "Pasji" zatytułowanego "Passion of the Christ: Resurrection" zostały zaplanowane na późną wiosnę 2023 roku, a premierę wstępnie zapowiedziano na rok 2024. Twórcy chcą wstrzelić się z pierwszym kinowym seansem idealnie w dwudziestolecie debiutu pierwszej części filmu.

"Pasja 2". O czym będzie opowiadał film?

W rolę Jezusa Chrystusa ponownie wcieli się Jim Caviezel znany z "Deja Vu" czy "Cienkiej czerwonej linii". Jednak fanów Gibsona najbardziej nurtuje pytanie, o czym ma opowiadać kolejna część kontrowersyjnego filmu.

"Pasja 2" ma skupiać się na okresie trzech dni między ukrzyżowaniem a zmartwychwstaniem Chrystusa.

Pierwsze reakcje na zapowiedź drugiej części "Pasji" są sceptyczne. W zakładce nowego filmu na portalu Filmweb pojawiły się kąśliwe komentarze: "Co to ma być?", "To jakiś żart?", "Poważnie powstaje taki film?", "'Pasja' to nie Batman".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: