Reżyserka "50 twarzy Greya" kręci film o Amy Winehouse. Fani krytykują dobór aktorów: "To plan 'Strasznego filmu 32?'"

Rozpoczęły się zdjęcia do filmowej biografii Amy Winehouse. Pełną wzlotów i upadków historię kultowej wokalistki opowie na ekranie reżyserka Sam Taylor-Johnson, która zrealizowała także głośny hit "50 twarzy Greya". W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, które nie spodobały się fanom piosenkarki.

W ostatnich latach fabularyzowane biografie znanych muzyków święcą triumfy na dużym ekranie. Reżyserowane historie znanych twórców są przystępniejsze i bardziej atrakcyjne wizualnie od dokumentów, choć nie zawsze równie rzetelne. Hitami okazały się produkcje takie jak "Bohemian Rhapsody" - opowiadająca historię wokalisty Queen, nagrodzona czterema Oscarami, "Rocketman" - o Eltonie Johnie, czy zeszłoroczny "Elvis" ze Złotym Globem na koncie.

Zobacz wideo 1983 był wyjątkowym rokiem dla muzyki [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Do kinowych życiorysów wielkich gwiazd przyciągają widzów nie tylko ich muzyczne osiągnięcia. Odbiorcy przede wszystkim chcą poznać kulisy sławy, jej gorzkie elementy, a często również pragną obejrzeć i zrozumieć upadek ludzi, którzy z pozoru mają wszystko.

Reżyserka "50 twarzy Greya" kręci film o Amy Winehouse

Kolejna muzyczna gwiazda, której biografia zostanie zekranizowana to Amy Winehouse. Brytyjska wokalistka zmarła w 2011 roku po latach zmagań z zaburzeniami odżywiania, kryzysami psychicznymi, depresją, licznymi uzależnieniami oraz chorobą płuc. W wieku zaledwie 20 lat podbiła świat albumem "Frank", a w trakcie dość krótkiej kariery zdobyła sześć nagród Grammy. Jej historia pełna wzlotów i upadków wydaje się idealna do przeniesienia na ekran.

Najnowszy film o legendarnej artystce zostanie zatytułowany jak jej ostatni album oraz wielki hit "Back to Black" wydany w 2006 roku. Niedawno ruszyły zdjęcia do produkcji.

Amy WinehouseProducent Amy Winehouse podzielił się nagraniem, które zostawiła mu na skrzynce

Reżyserką filmu jest przyjaciółka wokalistki Sam Taylor-Johnson. Twórczyni ma już doświadczenie w opowiadaniu obrazem historii wielkich gwiazd. Za film "Chłopak znikąd" o Johnie Lennonie otrzymała nominację do nagrody BAFTA. Stworzyła także głośną produkcję "50 twarzy Greya", a także zekranizowała powieść Jamesa Freya "Milion małych kawałków".

Fani Amy Winehouse niezadowoleni z castingu do filmu "Back to Black"

Główną rolę kultowej artystki zagra Marisa Abela. Na krótkiej liście produkcji, w których zagrała 26-latka, znajdziemy między innymi serial "Branża". W ojca wokalistki Mitcha Winehouse'a wcieli się natomiast Eddie Marsan ("Vera Drake", "Brud", "Wybieraj albo umieraj").

W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu głośnej produkcji. To, co zobaczyli na nich fani Winehouse im się nie spodobało. Komentujący nie szczędzą krytycznych uwag wobec twórców, zarzucając im przede wszystkim nietrafiony wybór aktorów do ról oraz kiepską charakteryzację.

"Dlaczego aktorka grająca Amy Winehouse wygląda, jak Anna Farris na planie 'Strasznego filmu 32'?", "Powinni obsadzić innego aktora do roli ojca, Marsen nie jest w ogóle podobny", "Teraz tego nie odzobaczę", "Wygląda jak młodsza, ciemnowłosa Britney" - czytamy w komentarzach na Twitterze.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: