Filmy na Wielkanoc. 5 najlepszych propozycji na rodzinny seans w święta

Choć Wielkanoc została nieco zapomniana przez kinematografię, to w kategorii produkcji oscylujących wokół tej tematyki można znaleźć prawdziwe perełki. Przygotowaliśmy propozycje najciekawszych tytułów, które sprawdzą się na świąteczne seanse.

Co prawda filmy nawiązujące do tematyki wielkanocnej nie cieszą się tak dużą popularnością, jak ich bożonarodzeniowe odpowiedniki, to jednak wciąż w tej kategorii ciekawych propozycji nie brakuje. Najpopularniejszą produkcją jest historia przedstawiająca ostatnie 20 godzin z życia Jezusa, czyli "Pasja" w reżyserii Mela Gibsona. Jakie inne tytuły sprawdzą się na wielkanocny seans? Przedstawiamy nasze propozycje.

Zobacz wideo "Barbie" - filmowa opowieść o ideałach [ZWIASTUN]

Wielkanocne propozycje nie tylko dla najmłodszych. Filmowe seanse dla całej rodziny

Zanim sięgniemy po tytuły o nieco poważniejszej tematyce, przyjrzyjmy się produkcjom, które sprawdzą się na rodzinny seans. W tej kategorii jednym z najciekawszych tytułów jest częściowo animowany film familijny "Hop" w reżyserii Tima Hilla. Główny bohater, Fred O’Hare, przypadkowo potrąca zajączka wielkanocnego (Rusell Brand). W wyniku wypadku zwierzę łamie nogę, co uniemożliwia mu wypełnienie świątecznych obowiązków. By ocalić Wielkanoc i zadośćuczynić swą nieuwagę, Fred zostaje zmuszony do przejęcia jego sprawunków.

"Piotruś Królik" to familijny film fantasy w reżyserii Willa Glucka. Produkcja opowiada o losach tytułowego bohatera, który wdaje się w spór z pewnym rolnikiem. Królik postanawia przejąć kontrolę nad ogrodem warzywnym gospodarza (Domhnall Gleeson). Stawką ich walki jest serce uroczej sąsiadki (Rose Byrne).

 

Pewnie wszyscy kojarzą tego czworonożnego przyjaciela. Zeus był niejednokrotnie bohaterem wielu produkcji dla najmłodszych widzów. Tytułowy bohater filmu "Pies, który ocalił Wielkanoc" na czas nieobecności swoich właścicieli, Bannisterów, trafia do psiego hotelu. Przybytek, w którym pies ma spędzić kilka dni, jest w tarapatach. Zeus postanawia rozprawić się z konkurencją.

Wzruszające produkcje o życiu Jezusa. Te filmy skłaniają do refleksji

Z pewnością wielu z was słyszało o nominowanym do Oscara filmie "Ostatnie kuszenie Chrystusa" będącym adaptacją powieści Nikosa Kazandzakisa. Produkcja zyskała miano kontrowersyjnej, a w niektórych krajach na świecie zakazano emisji. Choć kontrowersyjny tytuł w reżyserii Martina Scorsese’a z Willem Dafoe w tytułowej roli, przez wielu uznawany jest za antykatolicki, to film niezwykle porusza i skłania do refleksji.

Bez wątpienia na uwagę zasługuje również obraz stworzony przez trzech znakomitych reżyserów: George’a Stevensa, Jeana Negulesco oraz Davida Leana. Produkcja powstała na podstawie powieści autorstwa Fultona Ourslera. "Opowieść wszech czasów" to biblijny film z 1965 roku przedstawiający wnikliwie losy Jezusa (w tej roli Max von Sydow) od momentu narodzin aż do męczeńskiej śmierci na krzyżu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: