Jennifer Coolidge zaliczyła najpopularniejsze seriale, ale zawsze była w tle. Teraz wreszcie jest jej czas

Jennifer Coolidge zdobyła Złoty Glob za swoją kreację w "Białym lotosie", a to doskonała okazje, by poświęcić więcej czasu tej jedynej w swoim rodzaju aktorce. Nie zapominamy jednak o premierach.

W telewizji Jennifer Coolidge debiutowała w jednym z najpopularniejszych amerykańskich sitcomów - "Seinfeldzie". Teraz aktorka oszałamia w "Białym lotosie" - serialu napisanym specjalnie dla niej przez Mike'a White'a.

Zobacz wideo Jennifer Coolidge doczekała się swojego serialu

Trochę więcej o premierach

  • Martin McDonagh napisał nagrodzony scenariusz "Duchów Inisherin" specjalnie z myślą o Colinie Farrellu i Brendanie Gleesonie. Chciał doprowadzić do spotkania tej dwójki przed kamerą już od czasu ich występu w "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" z 2008 roku (Ferrel zagrał potem też w jego filmie "7 psychopatów"). Scenarzysta-reżyser uwielbiał wspólną pracę tych aktorów i wspomina "Najpierw strzelaj..." z sentymentem. Jednocześnie nie chciał obniżyć wartości tamtego tytułu, tworząc półprodukt. McDonagh mówi:
Nie wiem, czy panowie też, ale ja się tym martwiłem. Nie mogłem ponownie obsadzić ich razem w czymś gorszym.
  • "Niebezpieczni dżentelmeni" to natomiast reżyserski debiut fabularny Macieja Kawalskiego. Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. To komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to "kto zabił?", jest pytanie "kogo zabito?".
  • O czym dokładnie opowiadają "Mumie"? W Egipcie, głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie 3000 lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali. Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki. Thut będzie musiał ożenić się z Nefer już za siedem dni. Musi też przynieść na ślub starożytny pierścień, który wręczył mu sam faraon. Tymczasem na powierzchni ziemi lord Silvester Carnaby przeprowadza ekspedycję archeologiczną, w trakcie której po raz pierwszy znajduje coś znaczącego – egipski grobowiec. Tam, wśród kilkunastu artefaktów, natrafia na pierścień ślubny. To jego szansa na zapisanie się w historii i zrealizowanie marzeń. Lord nie bierze jednak pod uwagę tego, że pierścień ma już właściciela... Kiedy Thut przekonuje się, że jego pierścień skradziono, nie ma wyjścia. Musi przedostać do świata ludzi i spenetrować współczesny Londyn. Towarzyszy mu młodszy brat Sekhem, ośmioletni chłopiec, pragnący odbudowania pozycji Thuta jako bohatera wyścigów, oraz Croc, mały krokodyl i pupil Sekhema. Przyłącza się do nich również Nefer, która korzysta z okazji, żeby uciec przed małżeństwem i podążać za marzeniami. Trzy mumie będą musiały wspólnie przemierzać współczesny Londyn, odzyskać ukradziony przez lorda Silvestra Carnaby’ego pierścień oraz – a tego nie uwzględniały plany ani Thuta, ani Nefer - polubić się.
  • Nie jest więc niczym odkrywczym, że Maneskin lubi szokować i nieraz specjalnie prowokuje, aby o nim głośno mówiono. Na nowej płycie umieścił 17 utworów. Już kilka miesięcy zespół zagra materiał z albumu "Rush" dla polskich fanów na warszawskim Torwarze. Koncert zaplanowano na 12 maja 2023 roku.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

  • - To jest historia o nas, o Polakach, o Polsce. O tym, jak to jest mieć piękne serce, z którego jestem zawsze dumna na świecie. O tym, jak widzimy drugiego człowieka, jak go słyszymy, jak jesteśmy dla niego naprawdę. Ale też o tym, jacy czasami potrafimy być trudni i źli. Mam nadzieję, że przygoda z "Fenomenem" będzie dla państwa wyjątkowa i że odkryjecie w filmie nową historię dla siebie – mówiła na scenie w trakcie uroczystego pokazu "Fenomenu" Dominika Kulczyk. Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też, jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock.
Więcej o: