Jennifer Coolidge zaliczyła najpopularniejsze seriale, ale zawsze była w tle. Teraz wreszcie jest jej czas

Jennifer Coolidge zdobyła Złoty Glob za swoją kreację w "Białym lotosie", a to doskonała okazje, by poświęcić więcej czasu tej jedynej w swoim rodzaju aktorce. Nie zapominamy jednak o premierach.

W telewizji Jennifer Coolidge debiutowała w jednym z najpopularniejszych amerykańskich sitcomów - "Seinfeldzie". Teraz aktorka oszałamia w "Białym lotosie" - serialu napisanym specjalnie dla niej przez Mike'a White'a.

Zobacz wideo Jennifer Coolidge doczekała się swojego serialu

Trochę więcej o premierach

  • Martin McDonagh napisał nagrodzony scenariusz "Duchów Inisherin" specjalnie z myślą o Colinie Farrellu i Brendanie Gleesonie. Chciał doprowadzić do spotkania tej dwójki przed kamerą już od czasu ich występu w "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" z 2008 roku (Ferrel zagrał potem też w jego filmie "7 psychopatów"). Scenarzysta-reżyser uwielbiał wspólną pracę tych aktorów i wspomina "Najpierw strzelaj..." z sentymentem. Jednocześnie nie chciał obniżyć wartości tamtego tytułu, tworząc półprodukt. McDonagh mówi:
Nie wiem, czy panowie też, ale ja się tym martwiłem. Nie mogłem ponownie obsadzić ich razem w czymś gorszym.

Finn Wolfhard o zarzutach do sceny pocałunku w 'Stranger Things' Pocałunek w "Stranger Things". Aktor odpowiada na zarzut, że "źle całuje"

  • "Niebezpieczni dżentelmeni" to natomiast reżyserski debiut fabularny Macieja Kawalskiego. Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. To komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to "kto zabił?", jest pytanie "kogo zabito?".
  • O czym dokładnie opowiadają "Mumie"? W Egipcie, głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie 3000 lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali. Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki. Thut będzie musiał ożenić się z Nefer już za siedem dni. Musi też przynieść na ślub starożytny pierścień, który wręczył mu sam faraon. Tymczasem na powierzchni ziemi lord Silvester Carnaby przeprowadza ekspedycję archeologiczną, w trakcie której po raz pierwszy znajduje coś znaczącego – egipski grobowiec. Tam, wśród kilkunastu artefaktów, natrafia na pierścień ślubny. To jego szansa na zapisanie się w historii i zrealizowanie marzeń. Lord nie bierze jednak pod uwagę tego, że pierścień ma już właściciela... Kiedy Thut przekonuje się, że jego pierścień skradziono, nie ma wyjścia. Musi przedostać do świata ludzi i spenetrować współczesny Londyn. Towarzyszy mu młodszy brat Sekhem, ośmioletni chłopiec, pragnący odbudowania pozycji Thuta jako bohatera wyścigów, oraz Croc, mały krokodyl i pupil Sekhema. Przyłącza się do nich również Nefer, która korzysta z okazji, żeby uciec przed małżeństwem i podążać za marzeniami. Trzy mumie będą musiały wspólnie przemierzać współczesny Londyn, odzyskać ukradziony przez lorda Silvestra Carnaby’ego pierścień oraz – a tego nie uwzględniały plany ani Thuta, ani Nefer - polubić się.
  • Nie jest więc niczym odkrywczym, że Maneskin lubi szokować i nieraz specjalnie prowokuje, aby o nim głośno mówiono. Na nowej płycie umieścił 17 utworów. Już kilka miesięcy zespół zagra materiał z albumu "Rush" dla polskich fanów na warszawskim Torwarze. Koncert zaplanowano na 12 maja 2023 roku.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

THE LAST OF US (2023) "The Last of Us". Widzowie dowiedzieli się, kim jest matka aktorki i są w szoku

  • - To jest historia o nas, o Polakach, o Polsce. O tym, jak to jest mieć piękne serce, z którego jestem zawsze dumna na świecie. O tym, jak widzimy drugiego człowieka, jak go słyszymy, jak jesteśmy dla niego naprawdę. Ale też o tym, jacy czasami potrafimy być trudni i źli. Mam nadzieję, że przygoda z "Fenomenem" będzie dla państwa wyjątkowa i że odkryjecie w filmie nową historię dla siebie – mówiła na scenie w trakcie uroczystego pokazu "Fenomenu" Dominika Kulczyk. Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też, jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock.
Więcej o: