Zestaw z filmu "Johnny" z podpisami Dawida Ogrodnika, Piotra Trojana i Daniela Jaroszka [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]

Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan i Daniel Jaroszek podpisali zestaw z filmu "Johnny". Licytacja odbywa się w ramach akcji Gazeta.pl #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przedmiotem aukcji jest zestaw składający się z:

  • płyty winylowej z ścieżką dźwiękową z filmu "Johnny"
  • plakatu dystrybucyjnego do filmu "Johnny"
  • plakatu artystycznego do filmu „Johnny"
  • książki "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" Macieja Kraszewskiego

Wszystkie przedmioty są opatrzone autografami Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana przez reżysera Daniela Jaroszka.

Zestaw z filmu "Johnny". Weź udział w aukcji >>

Licytuj też:

Autorem i producentem muzyki do filmu "Johnny" jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent oraz kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow. Na albumie znalazły się również dwa ponadczasowe covery w wykonaniu Dawida Podsiadły: "Nic nie może wiecznie trwać" z repertuaru Anny Jantar oraz "Bóg" z repertuaru zespołu T.Love. Zaproszeni do współpracy – Kukon i Dawid Karpiuk napisali i wykonali dwa premierowe utwory, powstałe specjalnie na ścieżkę dźwiękową filmu.

Zobacz wideo Patryk Galewski opowiada o prawdziwej historii z filmu "Johnny"

STRONA A: Spokój/Gniew: SPOKÓJ "Skosztujcie i zobaczcie" w wykonaniu chóru Music Everywhere pod batutą Beaty Śnieg; GNIEW – wykonanie: Kukon; Anioł Agnieszki; Nie zrozumie nas – wykonanie: Dawid Karpiuk; Powołanie; Ucieczka

STRONA B: Nic nie może wiecznie trwać – wykonanie: Dawid Podsiadło (z repertuaru Anny Jantar); Bez słów; Na pełnej petardzie; Anioł Hanny; Bóg – wykonanie: Dawid Podsiadło (z repertuaru T.Love)

O filmie "Johnny"

"Johnny" to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

W rolę charyzmatycznego duchownego Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. "Johnny" to jego debiut fabularny. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, spod którego ręki wyszła również książka "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim".

Producentem jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami  są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Esmetric, Aneta Graff-Dąbrowska, Dreamsound, Cineline, Abstraction Plan, Maciej Kraszewski, Dobra Robota.

"Johnny" powstał we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Za dystrybucję filmu odpowiada NEXT FILM. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.

#JedenDzieńDłużej. Akcja Gazeta.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia COVID-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP, się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP gra, by zebrać pieniądze na nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 18 stycznia i kończą 30 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej.

Wszystkie nasze licytacje znajdziesz TUTAJ.

Nie chcesz licytować, ale chętnie wesprzesz słuszną sprawę? Uruchomiliśmy WOŚP-ową "skarbonkę" na którą można kierować charytatywne datki za pośrednictwem Facebooka:

> WPŁAĆ DO SKARBONKI "#JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ

Fenomen  

W polskich kinach mamy "Fenomen" – film dokumentalny o Jerzym Owsiaku i 30 latach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dystrybutorem dokumentu Małgorzaty Kowalczyk jest Next Film.

Zobacz wideo "Fenomen" – zwiastun dokumentu o Jurku Owsiaku i jego Orkiestrze
Więcej o: