"Tomb Raider" powraca. W planach nowy film, serial oraz gra o przygodach Lary Croft

Amazon planuje zbudować uniwersum na miarę Marvela. Platforma wykupiła prawa do kultowej serii "Tomb Raider" i zapowiada stworzenie nowego filmu oraz serialu o przygodach Lary Croft. W planach jest także kolejna gra.

"Tomb Raider" to kultowa seria popularnych gier wideo zapoczątkowana w 1996 roku. Okazuje się, że Amazon wykupił prawa do popularnego cyklu i zapowiada wielki powrót Lary Croft. Już w grudniu 2022 roku pojawiła się informacja, że firma zleciła Crystal Dynamics prace nad nową grą, a to dopiero początek. W planach jest stworzenie serialu oraz filmu.

Lara Croft na wielkim ekranie. Kultowa seria powraca

Lara Croft miała już swój debiut na wielkim ekranie w filmie "Lara Croft: Tomb Raider" w 2001 roku. W bohaterkę kultowej serii wcieliła się wówczas Angelina Jolie, która zagrała również w sequelu "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia". Oba film spotykały się z pozytywnym odbiorem i zarobiły łącznie 432 mln dolarów. Po 15 latach poszukiwaczka przygód powróciła na ekrany w reebocie serii "Tomb Raider", a odtwórczynią głównej roli została zdobywczyni Oscara, Alicia Vikander. Choć już w 2019 roku zapowiadano sequela, to plany mają szansę się ziścić dopiero teraz.

Zobacz wideo "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" - zwiastun. Serial Amazon Prime ukaże młodość Galadrieli

Amazon zapowiada powrót kultowej serii o przygodach Lary Croft. W planach serial, film oraz gra

Jak informuje "The Hollywood Reporter", Amazon chce zbudować uniwersum podobne do tego stworzonego przez Marvela. Platforma wykupiła prawa do kultowej serii i we współpracy z wytwórnią dj2 Entertainment rozpoczęła przygotowania do serialu aktorskiego osadzonego w uniwersum "Tomb Raider".

Według wstępnych ustaleń, każdy z projektów będzie spójny ze wszystkimi grami z kultowego cyklu. Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące produkcji, bowiem prace są na wczesnym etapie. Wiadomo jednak, że za scenariusz odpowiedzialna jest autorka słynnego sitcomu "Fleabag", Phoebe Waller-Bridge, która także objęła stanowisko producentki wykonawczej. Przy serialu Waller-Bridge będzie współpracować z Ryanem Andoliną oraz Amandą Greenblatt, którzy także zostali zaangażowani w nowy projekt Amazona.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: