Leonardo DiCaprio początkowo nie chciał grać w "Titanicu". Cameron musiał "wykręcić mu rękę"

James Cameron w ostatnim wywiadzie wyznał, że Leonardo DiCaprio początkowo nie chciał przyjąć roli w "Titanicu". "Nie chciał grać głównego bohatera" - powiedział reżyser filmu w rozmowie z "People" podczas ceremonii wręczenia Złotych Globów.

"Titanic" Jamesa Camerona to trzeci najbardziej dochodowy film świata. Akcja toczy się na tytułowym transatlantyku, a głównymi bohaterami jest para młodych kochanków - Jack (Leonardo DiCaprio) i Rose (Kate Winslet). Oboje pochodzili z dwóch różnych światów, ale pomimo tego postanowili oddać się uczuciu w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 139

"Titanic" był o mały włos bez Leonardo DiCaprio

James Cameron w wywiadzie dla tygodnika "People" podczas ceremonii Złotych Globów powiedział, że Leonardo DiCaprio miał początkowo opory przed wcieleniem się w postać Jacka. Musiał przekonywać aktora do zagrania w filmie, który zmienił jego pozycję w Hollywood raz na zawsze:

Nie chciał zagrać głównej roli. Musiałem naprawdę wykręcić mu rękę, żeby zagrał w filmie. Nie chciał tego robić. Uważał, że to nudne

Pracował w kotłowni Titanica. Teraz jego grób odwiedzają tysiące osób

DiCaprio miał "zaakceptować rolę" Jacka Dawsona w "Titanicu" dopiero po tym, jak Cameron przekonał go, że ta rola będzie faktycznie "trudnym wyzwaniem". Po tym wyznaniu reżyser dodał:

Przede wszystkim nie zaskoczyło mnie to, że później dokonał wielu autentycznych wyborów. Po drugie, nigdy nie wątpiłem w jego talent

Cameron wcześniej ujawnił, że studio było również oporne w kwestii obsadzenia DiCaprio w "Titanicu" i musiał o niego "walczyć". Do odegrania głównych ról w filmie typowani byli Gwyneth Paltrow jako Rose i Matthew McConaughey jako Jack.

Film zdobył rekordową liczbę zdobytych Oscarów. Był nominowany w czternastu kategoriach, a udało mu się zgarnąć łącznie aż jedenaście statuetek. Z okazji 25. rocznicy premiery światowej produkcji o niezatapialnym statku kultowy "Titanic" powróci w tym roku na ekrany kin na całym świecie. Premiera odnowionego filmu Jamesa Camerona odbędzie się 10 lutego 2023 roku.

James Cameron podczas konferencji prasowej w Seulu promującej film 'Avatar: Istota wody'James Cameron dokonał niemożliwego. Poza nim nikt nie osiągnął takiego wyniku

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: