Producent filmowy zaprosił ją do gabinetu, a następnie się przed nią obnażył. Temple miała wtedy 12 lat

Shirley Temple debiutowała jako czterolatka, w wieku 12 lat miała na swoim koncie kilkadziesiąt ról w różnych produkcjach. Przed kamerą zachowywała się jak profesjonalna aktorka, choć wciąż była dzieckiem. W swojej biografii opisała przykre doświadczenie związane z jednym z producentów filmowych.

Choć Shirley Temple debiutowała na ekranie ponad 90 lat temu, to wciąż uznawana jest za jedną z największych dziecięcych gwiazd kina. Pomimo wspaniałych ról i udziału w wielu produkcjach, aktorka musiała zmierzyć się również z mroczną stroną przemysłu filmowego. W autobiografii opisała przykrą sytuację, która przed laty wydarzyła się w gabinecie jednego z filmowców.

Shirley Temple debiutowała w wieku 4 lat. Na swoim koncie ma aż 60 ról

Shirley Temple podbiła Hollywood w latach 30. ubiegłego wieku. Burza złotych loków, rozbrajający uśmiech, a do tego niezwykłe sceniczne predyspozycje sprawiły, że producenci zabiegali o jej udział w swoich produkcjach. Aktorka ma na swoim koncie aż 60 ról w filmach, a najlepszy okres w jej karierze trwał do ok. 12 roku jej życia. Niestety, kulisy amerykańskiej fabryki snów nie były tak piękne, jak wszyscy mogliby przypuszczać. Podczas spotkania z jednym z producentów filmowych, dziecięca gwiazda padła ofiarą molestowania seksualnego. O swoich traumatycznych doświadczeniach opowiedziała w autobiografii.

Zobacz wideo Ofiary księży pedofilów przyjechały do Watykanu

Dziecięca gwiazda padła ofiarą molestowania seksualnego. Temple opisała sytuację w autobiografii

W książce "Child Star", która ukazała się w 1989 roku, Shirley Temple wróciła wspomnieniami do jednej z najgorszych sytuacji, z jaką musiała się zmierzyć jako nastolatka. Gdy miała 12 lat, podpisała kontrakt z wytwórnią MGM. Wówczas jeden z producentów zaprosił ją do swojego gabinetu na rozmowę. Spotkanie przebiegało jednak zupełnie inaczej, niż aktorka mogłaby przypuszczać.

Filmowiec poprosił, by Shirley zajęła miejsce na jego "żądnej przygód kanapie castingowej". Gdy dziewczynka usiadła, mężczyzna się obnażył. Aktorka wspominała, że w tym czasie nie była zaznajomiona z męską anatomią, a widok nagiego producenta nie tylko ją zszokował, ale i rozbawił. Chcąc ukryć zażenowanie, Temple zareagowała nerwowym śmiechem, co spotkało się z wielkim oburzeniem filmowca, który natychmiast kazał jej opuścić pomieszczenie. Gwiazda wspominała, że wówczas nie zdawała sobie sprawy z tego, co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami. Dopiero po latach zrozumiała, jak wielkie to było nadużycie.

 
 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazteta.pl.

Więcej o: