Bollywoodzki film "Pathaan" podbija cały świat. "Pobił wszelkie dotychczasowe rekordy"

Jeden z najpopularniejszych bollywoodzkich aktorów Shah Rukh Khan nie wystąpił w żadnym filmie od trzech lat. Ostatnie filmy z jego udziałem okazały się finansowymi klapami, ale inaczej było w przypadku filmu "Pathaan", który właśnie wszedł na ekrany kin. Produkjca bije wielkie rekordy kasowe i niedługo będzie można ją zobaczyć w Polsce.

W filmie "Pathaan" Indie staną przed biologicznym zagrożeniem ze strony pakistańskiej organizacji walczącej o pełną władzę nad Kaszmirem. Wtedy do akcji wkroczy Shah Rukh Khan w roli tytułowego Feroza Pathaana. Jest oficerem, który pomimo tego, że podczas ostatniej misji popełnił wiele błędów i stracił uznanie w oczach władz, to znowu stanie do walki o bezpieczeństwo Indii. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 139

"Pathaan". Wielki sukces bollywoodzkiego kina

Film wszedł na ekrany kin w środę 25 stycznia, a jak podaje "Variety", produkcja zarobiła tylko tego dnia aż 8,3 miliona dolarów w Indiach oraz 4,5 milionów dolarów na pozostałych światowych rynkach. Te kwoty są dowodem na to, że "Pathaan" pobił rekord, jeśli chodzi o wynik kasowy pierwszego dnia wyświetlania indyjskiego filmu. Łącznie zarobił aż blisko 13 miliardów dolarów.

Produkcja w reżyserii Siddhartha Ananda miała premierę w 100 krajach na całym świecie, co jest niecodzienną sytuacją. W samych Indiach "Pathaan" jest grany w prawie 5,5 tys. kin, a w pozostałych krajach pokazuje go 2,5 tys. kin. Polscy widzowie też niedługo będą mieli okazję zobaczyć film z Khanem w roli głównej. Sieć kin Cinema City organizuje specjalne pokazy od piątku do niedzieli.

 

Film z dnia na dzień notuje coraz lepsze wyniki. Po czterech dniach wyświetlania indyjska produkcja zarobiła już 52,6 milionów dolarów. "Pathaan" świetnie radzi sobie w krajach Ameryki Północnej, gdzie zajął piąte miejsce w tamtejszym box-office, pomimo tego, że wyświetlany jest tylko w 694 kinach.

HorrorWidzowie byli przerażeni. Najstraszniejszy horror trafi do polskich kin

"To czas radości dla całego naszego przemysłu. To najważniejsza myśl wyłaniająca się z sukcesu 'Pathaan'. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za wsparcie ze strony mediów, widzów i branży. Ich miłość do tego filmu sprawiła, że pobił wszelkie dotychczasowe rekordy i stworzył nowe. Cieszymy się, że jest tak wciągający dla widzów, którzy bawią się na jego seansach" - powiedział dyrektor studia Yash Raj Films Akshaye Widhani dla "Variety".

W jego słowach nie ma ani krzty przesady. W mediach społecznościowych udostępniono wiele nagrań z sal kinowych z Indii i pozostałych krajów, na których widać radość widzów podczas seansu "Pathaana".

WednesdayPolski akcent w "Wednesday". Tego nie zauważyliście

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: