Jean Reno to jedna z największych gwiazd francuskiego kina. Nie jest jednak Francuzem, jak wielu sądzi

Tej postaci chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Odtwórca tytułowego bohatera filmu "Leon Zawodowiec", Jean Reno, jest jedną z największych gwiazd francuskiego kina. Nie jest jednak Francuzem, jak wielu widzów sądzi. Skąd pochodzi aktor?

Jean Reno to jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie i gwiazda w m.in. francuskiego kina. Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że aktor wcale nie jest Francuzem. 

Zobacz wideo Jak wybrano aktorki do serialu "Gang Zielonej Rękawiczki"? Nie było łatwo!

Jean Reno ma bogatą filmografię. Popularność przyniosła mu francusko-amerykańska produkcja

Mimo iż Jean Reno na ekranie występuje od kilku dekad, to wciąż zaskakuje widzów i z każdą rolą odsłania swoje kolejne oblicze. Przełomem w jego karierze była współpraca z reżyserem, Lucem Bessonem, który obsadził go w roli tytułowego bohatera w kultowym filmie "Leon Zawodowiec". Gwiazdor ma na swoim koncie wiele innych wybitnych kreacji aktorskich w takich produkcjach jak m.in. "Ostatnia Walka", "Wielki Błękit", "Mission: Impossible", "Różowa pantera" czy "Kod da Vinci". W 2010 roku doceniono jego europejski wkład w światowe kino i Reno otrzymał Europejską Nagrodę Filmową.

 

Gwiazdor francuskiego kina urodził się w Afryce. Żoną Jeana Reno jest Polka

Choć Jean Reno uznawany jest za przedstawiciela francuskiego kina, to historia jego pochodzenia wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Gwiazdor przyszedł na świat w Casablance w Maroko, lecz jego rodzice byli pochodzącymi z Hiszpanii emigrantami, w związku z czym jego prawdziwe imię i nazwisko to Juan Moreno y Herrera Jiménez. Aktor do Francji przeprowadził się jako 17-latek. Reno mówi płynnie po francusku, hiszpańsku, włosku i angielsku. Potrafi porozumieć się również w kilku innych językach, m.in. po japońsku, arabsku czy niemiecku.

Co ciekawe, w 2006 roku Jean Reno poślubił młodszą o 24 lata polską modelkę, Zofię Borucką. Owocem ich małżeństwa są dwaj synowie, Cielo i Dean.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: