Pamiętacie pierwsze "Aniołki Charliego"? Trzy młode aktorki zrobiły furorę, stając się ikonami lat 70.

Pamiętacie pierwszą odsłonę "Aniołków Charliego"? W role bohaterek kultowej produkcji wcieliły się trzy największe seksbomby lat 70. ubiegłego wieku. Poznajcie historię jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów.

"Aniołki Charliego" to kultowa amerykańska produkcja telewizyjna emitowana w latach 1976-1981. Serial cieszył się ogromną popularnością wśród widzów, a aktorki wcielające się w role agentek specjalnych zyskały międzynarodową sławę. 

Serial "Aniołki Charliego" odniósł międzynarodowy sukces. Aktorki wcielające się w te role stały się ikonami

"Aniołki Charliego" to historia trzech absolwentek Akademii Policyjnej w Los Angeles, które tuż po ukończeniu studiów rozpoczynają pracę w agencji detektywistycznej milionera, Charliego Townsenda. Produkcja ukazuje zmaganiach młodych, atrakcyjnych agentek z niebezpiecznymi przestępcami. Bohaterki, Jill Munroe, Sabrina Duncan i Kelly Garrett, przełamywały tabu, propagując obraz silnej, inteligentnej i niezależnej kobiety. Choć walczyły ze złem, to ich wygląd zawsze był nienaganny. Nosiły sukienki i wysokie szpilki, a uroku dodawały im bujne loki typowe dla lat 70. Odtwórczynie głównych ról szybko zyskały popularność i stały się ikonami na całym świecie.

Zobacz wideo "Aniołki Charliego". Pierwszy zwiastun nowej wersji

Produkcja cieszyła się popularnością na całym świecie. "Aniołki Charliego" to kultowy serial lat 70.

Twórcami "Aniołków Charliego" są Aaron Spelling i Leonard Goldberg. W zaledwie pięć lat zrealizowano aż 115 odcinków, które złożyły się na pięć sezonów serialu. Produkcja nadawana przez stację ABC cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie. Za sukces serialu odpowiadają nie tylko jego pomysłodawcy, ale i aktorki występujące jako tytułowe "Aniołki". W rolach agentek detektywistycznych obsadzono trzy największe seksbomby tamtych czasów: Jaclyn Smith, Farrah Fawcett i Kate Jackson.

 

Jaclyn Smith tym roku będzie obchodzić 77. urodziny. Aktorka ostatni raz pojawiła się na ekranie w 2019 roku, wcielając się ponownie w rolę Kelly Garrett, jednak tym razem w filmie "Aniołki Charliego". Gwiazda jest aktywna w mediach społecznościowych i chętnie dzieli się z fanami urywkami z życia prywatnego.

 

Obecnie serialowa Sabrina Duncan ma 74 lata. Pod koniec lat 80. wykryto u niej raka piersi. Musiała jedną amputować, ale udało jej się pokonać raka. Ostatnią jej rolą była postać Maureen Hansen w filmie "Na ratunek matce" w 2006 roku.

Kate Jackson w 2006 rokuKate Jackson w 2006 roku s_bukley/shutterstock

Z kolei najpopularniejszy z Aniołków, Farrah Fawcett, zmarła w 2009 roku po trzyletniej walce z nowotworem. W chwili śmierci aktorka miała 62 lata.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: