Armie Hammer mówi o próbie samobójczej po oskarżeniach o kanibalizm. "Chciałem, żeby zjadł mnie rekin"

Armie Hammer przerywa ciszę dwa lata po oskarżeniach, jakie pod jego adresem skierowało kilka kobiet. Zarzuciły aktorowi gwałt i nadużycia seksualne. Pojawiły się także plotki o kanibalizmie. W pierwszym wywiadzie od wybuchu skandalu Hammer mówi m.in. o próbie samobójczej i molestowaniu, którego miał doświadczyć w młodości.

Armie Hammer podczas rozmowy z dziennikarzem "Air Mail" przyznał, że psychicznie znęcał się nad swoimi partnerkami, które wykorzystywał i porzucał - nazwał się samolubnym "dupkiem", ale zaprzeczył, by były związane z tym jakiekolwiek przestępstwa.

Armie Hammer w pierwszym wywiadzie od oskarżeń mówi o próbie samobójczej i molestowaniu

Skandal, który wybuchł w styczniu 2021 roku, kosztował go wizerunek, karierę, a także małżeństwo. Jedna z wiadomości, którą miał napisać Hammer do kobiety o imieniu Effie, brzmi: "Będę taki niegrzeczny i sprośny, gdy się wreszcie zobaczymy. Jest tyle możliwości. Muszę napić się twojej krwi. Czemu jesteśmy tak daleko od siebie? Jestem stuprocentowym kanibalem. Chcę cię zjeść". Pojawiły się także oskarżenia o brutalny gwałt.

Zobacz wideo Armie Hammer wielkim problemem twórców "Śmierci na Nilu". Czyli o tym, jak skandale mogą niszczyć kariery

W najnowszym wywiadzie Hammer wyznał, że w lutym 2021 podczas pobytu na Kajmanach, chciał popełnić samobójstwo:

Po prostu wszedłem do oceanu i płynąłem jak najdalej, licząc na to, że albo utonę, albo potrąci mnie łódź lub zje rekin. W pewnej chwili zrozumiałem, że moje dzieci są na brzegu, że nie mogę im tego zrobić.

Aktor tłumaczy swoje zainteresowanie praktykami BDSM tym, że był molestowany przez młodego pastora, gdy miał 13 lat. - Byłem wtedy bezsilny. Nie miałem nic do powiedzenia. Seksualność pojawiła się w moim życiu w straszny sposób, nad którym nie miałem kontroli. Dlatego zacząłem myśleć: chcę mieć kontrolę w takich momentach - powiedział aktor.

Hammer znany z takich filmów jak "Tamte dni, tamte noce", "The Social Network" czy "Rebeka" ma dwójkę dzieci z byłą żoną Elizabeth Chambers. Nie wystąpiła w dokumencie opowiadającym m.in. o jej mężu, który miał premierę w zeszłym roku. Twórcy "House of Hammer" zapowiadali: "Rozpusta. Oszustwa. Nadużycia. Nałogi. Korupcja. Pięć pokoleń mężczyźn z rodziny Hammerów ma na koncie więcej tajemnic i skandali, niż może pomieścić jakikolwiek skarbiec. Rzekome zbrodnie Armiego Hammera to tylko wierzchołek góry lodowej". Chambers przyznała w jednym z wywiadów, że oglądała produkcję:

Pewnego dnia odwiozłam dzieci do szkoły, wróciłam do domu i obejrzałam film, mając obok wsparcie ze strony bliskich osób. To było oczywiście nie do zniesienia na wielu płaszczyznach, ale jednocześnie prawdziwe.

- Przeszłość jest przeszłością i wszystko, co możemy teraz zrobić, to potraktować to jako szansę na naukę i słuchanie oraz szansę na uzdrowienie w każdym możliwym zakresie. Możliwe jednak, że przez lata będziemy dochodzić do siebie - powiedziała Elizabeth Chambers.

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222

Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Więcej o: