Aresztowano aktora z filmu "Tańczący z wilkami". Został oskarżony m.in. o wykorzystywanie nieletnich

Policja w Las Vegas aresztowała aktora znanego z oscarowego filmu "Tańczący z wilkami". Nathan Lee Chasing His Horse jest podejrzewany m.in. o wykorzystywanie seksualne nieletnich oraz stręczycielstwo.

Aktor znany z roli młodego Indianina Siuksów z westernu "Tańczący z wilkami" Kevina Costnera został zatrzymany przez policję w Las Vegas. Nathan Lee Chasing His Horse usłyszał kilka zarzutów, w tym o seksualne wykorzystywanie nieletnich dziewcząt oraz bycie liderem sekty. 

Zobacz wideo "Magnezja" - pierwszy western w polskim wydaniu już z teaserem. Ostaszewska rządzi gangiem!

Nathan Lee Chasing His Horse aresztowany przez policję. Aktor usłyszał poważne zarzuty

Jak podaje BBC, we wtorek, 31 stycznia 2023 roku, policja przeszukała posiadłość należącą do Nathana Chasing Horse’a, którą zamieszkiwał wraz z pięcioma żonami. 46-letni aktor został aresztowany i usłyszał zarzut wykorzystywania seksualnego co najmniej sześciu nieletnich dziewcząt. Mężczyzna podejrzewany jest również o przewodzenie sekcie "The Circle", handel ludźmi, stręczycielstwo i znęcanie się nad dziećmi.

Aktor przewodniczył wyznawcom kultu "The Circle". Jego najmłodsza ofiara miała 13 lat

W plemionach rdzennych Amerykanów Nathan Chasing Horse uchodzi za uzdrowiciela i duchowego przywódcę. Były aktor miał wykorzystywać swoją pozycję w sekcie, by brać za żony nieletnie dziewczyny. — Nathan Chasing Horse wielokrotnie wykorzystywał duchowe tradycje i ich system wierzeń jako narzędzie do napaści seksualnych na młode dziewczęta — przekazała policja. Według ustaleń śledczych, jedna z żon miała podarować aktorowi 15-latkę. Mężczyzna zmuszał nastolatki do prostytucji, a ponadto sam wykorzystywał je seksualnie, rejestrując na nagraniu zbliżenia. Ustalono, że najmłodsza ofiara Nathana Chasing Horse'a miała zaledwie 13 lat.

Pierwsze oskarżenia w sprawie aktora pojawiły się już na początku 2000 roku, gdy usunięto go z rezerwatu For Peck w Poplar w stanie Montana. Wówczas był podejrzewany o handel ludźmi. Śledztwo w sprawie aktualnych oskarżeń wszczęto w październiku 2022 roku.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: