Film na walentynki 2023 w kinach. Oto wyczekiwane premiery. W repertuarze nie tylko komedie romantyczne

Wielkimi krokami zbliża się święto zakochanych. Co na tę okazję przygotowały największe kina w Polsce? Sprawdziliśmy repertuar na walentynkowy weekend.

Jak co roku 14 lutego wszyscy zakochani będą mieć okazję do uczczenia swojej miłości. To doskonały czas, by zabrać swoją drugą połówkę na randkę. A jak randka, to randka w kinie. Z racji tego, że w tym roku walentynki przypadają na wtorek, to filmowe świętowanie rozpocznie się już w weekend poprzedzający to wydarzenie. Sprawdziliśmy, jaki repertuar przygotowały kina na tę wyjątkową okazję.

Nieoczywiste propozycje na walentynki. Nocny maraton filmów grozy

Z pewnością są takie pary, które zamiast romantycznej komedii wolałaby obejrzeć horror. Kino Helios przychodzi z pomocą wszystkim, których walentynkowa atmosfera przyprawia o mdłości. Już 10 lutego odbędzie się "Nieromantyczny Maraton Grozy". W nocnym repertuarze znajdą się aż cztery wyjątkowo mroczne propozycje, które otworzy premierowy pokaz horroru "Abyzou" osadzony w świecie judaistycznego mistycyzmu. Za sprawą przedpremierowego "Play Dead" zawitamy do kostnicy, a również przedpremierowe "Oczy Demona" poruszą tematykę zjawisk paranormalnych. Zwieńczeniem seansu będzie film "Control".

Na podobny pomysł wpadło Multikino, organizując "Antywalentynkowy Marraton Horrorów". W repertuarze pokazu znalazło się wspomniane wcześniej "Abyzou" oraz "Enys Man", "Najbardziej samotny chłopak na świecie", a także "Skinamarink". Również do Cinema City możecie wybrać się na filmowy "Maraton Anty-walentynkowy". Oferta jest podobna, jak w przypadku Multikina, z tym wyjątkiem, że "Enys Man" zastąpiono horrorem "Play Dead".

Zobacz wideo "Heaven In Hell". Boczarska i Susinna w historii o miłości, która nie powinna się zdarzyć [ZWIASTUN]

Walentynkowy weekend w kinie. Ciekawe propozycje i głośne premiery

Oprócz filmów grozy, kina przygotowały również inne ciekawe propozycje. Największe poruszenie z pewnością wywoła powrót na ekrany kultowego "Titanica" Jamesa Camerona, lecz tym razem w wersji 3D. Ponadto w repertuarze znalazł się m.in. romans "Heaven in Hell" z Magdaleną Boczarską w roli głównej, premiera trzeciej części kultowej trylogii "Magic Mike: Ostatni taniec" oraz erotyczny thriller "Pokusa" w reżyserii Marii Sadowskiej na podstawie powieści Edyty Folwarskiej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: