Simone Susinna uwodzi Magdalenę Boczarską w "Heaven in Hell", ale są różne opcje na walentynki w kinie [REPERTUAR HELIOSA]

W tym tygodniu na fanów filmowych wrażeń czeka na przykład Nieromantyczny Maraton Grozy. Już można planować walentynki.

W walentynkowym repertuarze znajdzie się wyjątkowy film - "Titanic" w wersji 3D. Z okazji 25. rocznicy premiery kultowy film Jamesa Camerona ponownie pojawi się na ekranach kin. W tej przejmującej historii miłosnej widzowie zobaczą niezapomniany duet zdobywców Oscara - Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Ich płomienny romans rozegra się w czasie feralnego, dziewiczego rejsu "niezatapialnego" Titanica, największego ruchomego obiektu, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Na fanów polskich produkcji czeka romans "Heaven in Hell". Olgę i Maksa dzieli 15 lat różnicy. Ona kobieta sukcesu o ugruntowanej pozycji, matka dorosłej córki, on przystojny, młody mężczyzna czerpiący z życia garściami i żyjący chwilą. Zdawać by się mogło, że dwa odmienne światy nigdy się nie spotkają, a jednak los postawił ich sobie na drodze. Olga nie potrafi poradzić sobie z mieszanką uczuć, które nią targają. Maks natomiast uświadamia sobie, że życie z dnia na dzień już mu nie odpowiada. Kiedy skrywane tajemnice wyjdą na jaw, jeszcze bardziej skomplikują życie kochanków. W rolach głównych Magdalena Boczarska i Simone Susinna. 

Zobacz wideo "Heaven In Hell". Boczarska i Susinna w historii o miłości, która nie powinna się zdarzyć [ZWIASTUN]

Nowością w repertuarze będzie także zmysłowa produkcja w gwiazdorskiej obsadzie "Magic Mike: Ostatni taniec". Mike Lane ponownie pojawia się na scenie po długiej przerwie, po transakcji biznesowej, która go zrujnowała. W nadziei, że będzie to ostatnie "hurra", udaje się do Londynu z bogatą bywalczynią towarzystwa, która wabi go ofertą nie do odrzucenia i swoim własnym planem.

Komedia "Masz Ci los!" to propozycja dla miłośników rodzimych produkcji. Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy.

Na młodych widzów czekają premierowe seanse animacji "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka". Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka władczyni wraz z wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa - dwóch dzielnych bohaterów. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w pełną przygód podróż na Daleki Wschód.

Filmy na walentynki nie tylko romantyczne 

W tym roku Helios przygotował także filmową alternatywę dla romantycznych kolacji, pięknych bukietów i słodkich czekoladek. Wszyscy, którzy zechcą świętować Walentynki nieco inaczej powinni skusić się na Nieromantyczny Maraton Grozy. W piątek 10 lutego cykl NMF zaprezentuje na pokazach w całej Polsce naszpikowany nowościami wieczór filmowy z aż czterema przerażającymi horrorami.

13 lutego fani cyklu Kino Konesera będą mogli wybrać się na seans dokumentu "Hopper. Amerykańska Love Story". Dzieła Edwarda Hoppera to chyba najbardziej rozpoznawalna i wpływowa sztuka w USA. Jego jednym z najpopularniejszych obrazów olejnych są "Nocne marki" z 1942 roku. Hopper czerpał z wielkiego Degasa, z niego zaś Mark Rothko, Banksy, Alfred Hitchcock czy David Lynch, a nawet twórcy serialu "Simpsonowie". Film Phila Grabsky’ego potwierdza, że Hopper to wyjątkowy artysta, którego twórczość jest dostępna zarówno dla przypadkowego jak i krytycznego obserwatora.

W środę 15 lutego w ramach cyklu Helios na Scenie na wybranych ekranach zostanie wyemitowany "Cyrulik sewilski". W tej operze prezentowanej na żywo widzowie docenią rozdzierające serca serenady, zabawne przebrania oraz bajkowe zakończenie. Od otwierającego spektakl utworu "Largo al factotum" w wykonaniu golibrody, znanego z okrzyku "Figaro!", po zadziorną arię Rozyny "Una voce poco fa", opera komiczna Gioachino Rossiniego to opowieść pełna zabawnych zwrotów akcji.

Więcej o: