24 lata temu odbyła się premiera "Ogniem i mieczem" Hoffmana. Jak dziś wygląda Bohun i inni bohaterowie?

Dziś mijają 24 lata od premiery ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Ogniem i mieczem". Film w reżyserii Jerzego Hoffmana zrobił furorę i stał się jedną z najpopularniejszych produkcji w polskim kinie. Jak dziś wyglądają aktorzy, którzy wcielili się w role głównych bohaterów?

8 lutego 1999 roku na srebrnym ekranie zadebiutowała jedna z powieści autorstwa Henryka Sienkiewicza. Ekranizacja "Ogniem i Mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana to jeden z najbardziej dochodowych filmów w polskiej kinematografii. Dziś mijają 24 lata od premiery kultowej produkcji, która zakończyła przygodę reżysera z sienkiewiczowską trylogią. Zobaczcie, jak zmienili się aktorzy grający główne postacie.

24. rocznica premiery filmu "Ogniem i mieczem". Ekranizacja powieści Sienkiewicza spotkała się z uznaniem widzów i krytyków

"Ogniem i mieczem" to film historyczny ukazujący powstanie Kozaków Zaporskich i chłopstwa ruskiego, którzy walczyli z rycerstwem Rzeczpospolitej na czele z hetmanem Bohdanem Chmielnickim. Wydarzenia przeplatały się z wątkiem miłosnego trójkąta pomiędzy Heleną Kurcewiczówną a ubiegającymi się o jej względy Janem Skrzetuskim i Jurko Bohunem.

"Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana to jeden z najpopularniejszych filmów III RP i jednocześnie najbardziej dochodowy w polskiej kinematografii aż do 2019 roku. Produkcja została wielokrotnie wyróżniona, otrzymując m.in. aż cztery nagrody podczas 24. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.  

Zobacz wideo Michał Żebrowski na szalonej randce z żoną

Od premiery filmu minęły 24 lata. Zobaczcie, jak zmienili się bohaterowie "Ogniem i Mieczem"

Dziś mija 24. rocznica premiery ekranizacji "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Od tego czasu aktorzy, którzy w produkcji zagrali główne role, bardzo się zmienili. Zobaczcie, jak teraz wyglądają.

Największą przemianę przeszedł pochodzący z Rosji aktor, Aleksandr Domogarow. Gdy wcielił się w rolę Jurko Bohuna miał 37 lat. Artysta ma na swoim koncie wiele ról zarówno w filmach, jak i serialach. Wystąpił w produkcjach t.j. "Latający mnich i tajemnica da Vinci", "1920 Bitwa Warszawska", "Krew z krwi" czy "Ubit Stalina". W tym roku artysta będzie obchodzić 61. urodziny.

 

Filmowa Helena Kurcewiczówna w tym roku skończy 53 lata. Obecnie Izabella Scorupco mieszka w Los Angeles, gdzie realizuje się zawodowo zarówno jako aktorka, jak i modelka. Ostatni raz wystąpiła przed kamerą w szwedzkim serialu "Hidden".

 

Również odtwórca Jana Skrzetuskiego bardzo się zmienił od czasu udziału w kultowym filmie Hoffmana. Michał Żebrowski jest nieustannie aktywny zawodowo, a na swoim koncie ma wiele znakomitych ról filmowych oraz teatralnych. Aktor regularnie występuje w serialu "Na dobre i na złe", w którym wciela się w rolę profesora Andrzeja Falkowicza, a także od ponad dekady zarządza Teatrem "6. Piętro" w Warszawie.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: