Artur Barciś zagra w "Znachorze" Netfliksa. Wcieli się w postać, której wcześniej nie było

Nie milkną echa zapowiedzi nowej ekranizacji "Znachora", która jeszcze w tym roku ukaże się na Netfliksie. Twórcy przygotowali niespodziankę, ponieważ w obsadzie pojawi się także Artur Barciś. To jedyny aktor, który zagrał w adaptacji z 1982 roku oraz pojawi się w nowej wesji. Wiemy w kogo wcieli się tym razem.

Aktor bardzo szybko zyskał popularność na początku lat 80., dzięki występowi w drugiej filmowej adaptacji "Znachora" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Po czterdziestu latach od premiery nachodzi kolejna odsłona powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, którą zobaczymy jeszcze w tym roku na Netfliksie.

Więcej ciekawych tekstów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 141

Artur Barciś wraca do "Znachora", ale zagra kogoś innego

Jak podaje tabloid "Fakt", w nowym "Znachorze" pojawi się jeden aktor, który wystąpił już w wersji sprzed czterdziestu lat. To Artur Barciś, który w poprzedniej ekranizacji wcielił się w Wasylka - syna Prokopa, który odzyskał chód w nogach, dzięki interwencji tytułowego bohatera. Jednakże teraz zagra postać, której nie było w poprzedniej wersji. Co ciekawe, w ekranizacji Netfliksa postaci Wasylka nie będzie.

Informator tabloidu dokładnie opisuje kim będzie postać grana przez Barcisia:

Teraz za sprawą informacji podanej przez "Fakt", wiemy, że w nowym "Znachorze" pojawi się także Barciś. W poprzedniej ekranizacji aktor wcielił się w syna Prokopa, Wasylka, który po operacji źle zrośniętych kości zaczyna chodzić dzięki działaniom tytułowego bohatera. Tym razem aktor zagra kogoś innego. Co ciekawe, Wasylka nie ma nawet w nowym filmie

Nową adaptację wyreżyseruje Michał Gazda, dla którego będzie to debiut w filmie pełnometrażowym. W tytułowej roli zobaczymy Leszka Lichotę, a w postać Marysi wcieli się Maria Kowalska. Ponadto w filmie wystąpią też m.in. Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak czy Łukasz Szczepanowski. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: