Filmy miłosne na Walentynki: wzruszające produkcje i zabawne komedie romantyczne

Jakie filmy miłosne na Walentynki wybrać, by był to niezapomniany wieczór? Choć wiadomo, że najważniejsze jest towarzystwo drugiej osoby, to warto sięgnąć po interesującą historię miłosną, aby wspólnie spędzone chwile były wyjątkowe. Podpowiadamy, jakie tytuły warto rozważyć.

Filmy miłosne

Choć filmy miłosne bardzo często opowiadają o miłości spełnionej, to większym zainteresowaniem cieszą się te, których bohaterowie muszą przezwyciężyć pewne trudności. Nie wszystkie kończą się happy endem.

''Gwiazd naszych wina'' (''The Fault in Our Stars'', 2014, reż. Josh Boone)

Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) to para nastolatków, którzy poznali się na spotkaniach grupy wsparcia dla osób zmagających się z chorobą nowotworową. Łączą ich podobne doświadczenia, miłość do książek oraz wzajemne uczucie. Hazel marzy o spotkaniu z autorem ulubionej powieści, Gus zrobi wszystko, by spełnić jej marzenie.

Gwiazd naszych winaGwiazd naszych wina materiały prasowe

''Titanic'' (1997, reż. James Cameron)

Jack (Leonardo DiCaprio) wygrywa w karty bilet na pierwszy rejs niezatapialnego Titanica. Tu udaremnia samobójczą próbę zdesperowanej Rose (Kate Winslet). Tak rozpoczyna się ich wielka, zakazana miłość.

'Titanic''Titanic' kadr z filmu 'Titanic' reż. James Cameron / screen facebook.com/TitanicMovie

''I że Cię nie opuszczę'' (''The Vow'', 2012, reż. Michael Sucsy)

Page (Rachel McAdams) i Leo (Channing Tatum) to młode, szczęśliwe małżeństwo. W wyniku wypadku kobieta traci pamięć i nie poznaje własnego męża. Leo musi sprawić, by Page zakochała się w nim po raz kolejny.

Miłosny film inspirowany literaturą

Niejeden miłosny film inspirowany był historią literacką. Wśród najpopularniejszych historii miłosnych można wymienić te, nakręcone na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, Ericha Segala i Cecelii Ahern.

''Pamiętnik'' (''The Notebook'', 2004, reż. Nick Cassavetes)

Duke (James Garner) odczytuje chorej na Alzheimera Allie (Gena Rowlands) jej pamiętnik, w którym opisuje ona historię swej miłości do Noaha (Ryan Gosling). Niestety, w przeszłości rodzice Allie (Rachel McAdams) zrobili wszystko, by młodych rozdzielić.

'Pamiętnik''Pamiętnik' Materiały prasowe

''Love Story'' (1970, reż. Arthur Hiller)

Bogaty student prawa, Oliver (Ryan O’Neal), poznaje studentkę muzyki, Jenny (Ali MacGraw). Młodzi zakochują się w sobie, jednak rodzice chłopaka są przeciwni ślubowi syna z córką piekarza. Chłopak zrywa z rodziną i postanawia samodzielnie zarobić na życie swoje i swojej żony. Niestety, niebawem okazuje się, że Jenny jest śmiertelnie chora.

''P.S. Kocham Cię'' (''P.S. I Love You'', 2007, reż. Richard LaGravenese)

Holly (Hilary Swank) i Gerry (Gerard Butler) to kochające się małżeństwo. Niespodziewana śmierć męża sprawia, że Holly pogrąża się w żałobie. W dniu 30. urodzin wyjmuje ze skrzynki list od zmarłego męża, zakończony słowami ''P.S. Kocham Cię''. Przez najbliższy rok kobieta dostaje 12 takich listów, a zadania zaplanowane przez Gerry’ego pomagają Holly odnaleźć radość z życia na nowo.

Zobacz wideo Popkultura odc. 141

Filmy – melodramaty miłosne to wyciskacze łez

Warto ostrożnie dobierać filmy. Melodramaty miłosne mogą doprowadzić widza do łez. Dlatego lepiej sięgać po sprawdzone tytuły.

''Jeden dzień'' (''One Day'', 2011, reż. Lone Scherfig)

Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) spotykają się w dniu rozdania dyplomów i spędzają ze sobą noc. Od tej pory co roku, 15 lipca, spotykają się, by dzielić się swoimi sukcesami i marzeniami. Przez wiele lat nie potrafią odkryć, że szczęście, którego szukają, jest na wyciągnięcie ręki.

''Zanim się pojawiłeś'' (''Me Before You'', 2016, reż. Thea Sharrock)

Lou (Emilia Clarke) zostaje opiekunką Willa, bogatego młodego bankiera. Wskutek nieszczęśliwego wypadku został on przykuty do wózka inwalidzkiego i pogrążył się w depresji. Dziewczyna postanawia udowodnić mu, że warto dalej żyć.

'Zanim się pojawiłeś', kadr z filmu"Zanim się pojawiłeś", kadr z filmu Mat. prasowe

''Trzy metry nad niebem'' (''Tres metros sobre el cielo'', 2010, reż. Fernando Gonzalez Molina)

Hache (Mario Casas) uczestniczy w nielegalnych wyścigach motocyklowych. Pewnego dnia poznaje Babi (Maria Valverde), dziewczynę z dobrego domu. Choć wiele ich dzieli, młodzi zakochują się w sobie.

Zobacz też: Horrory na walentynki - propozycje filmów dla par, które lubią się bać

Filmy o miłości: nie tylko melodramaty

Filmy o miłości to nie tylko melodramaty. Z powodzeniem opowiadają o niej również romanse i komedie romantyczne.

''Czas na miłość'' (''About Time'', 2013, reż. Richard Curtis)

Tim (Domhnall Gleeson), jak wszyscy mężczyźni w jego rodzinie, może cofać się w czasie do dowolnego momentu swojego życia, by przeżyć go jeszcze raz lub nieco zmienić. Musi jednak pamiętać o tym, że zmiany w przeszłości wpływają na teraźniejszość. Dzięki podróżom w czasie chce zdobyć serce ślicznej Mary (Rachel McAdams).

''500 dni miłości'' (''(500) Days of Summer'', 2009, reż. Marc Webb)

Tom (Joseph Gordon-Levitt) jest niepoprawnym romantykiem. Gdy poznaje nową sekretarkę swojego szefa, Summer (Zooey Deschanel), wydaje się, że dziewczyna jest poza jego zasięgiem. Tymczasem okazuje się, że młodzi mają wiele wspólnego. Tom szybko zakochuje się w Summer, a właściwie w jej wyidealizowanym obrazie, który sam stworzył.

''27 sukienek'' (''27 Dresses'', 2008, reż. Anne Fletcher)

Jane (Katherine Heigl) była druhną już 27 razy, o czym przypomina jej tyleż sukienek, wiszących w jej szafie. Sama skrycie podkochuje się w swoim szefie, George’u (Edward Burns). Gdy młodsza siostra Jane, Tess (Malin Akerman), zdobywa jego serce i życzy sobie, by specjalistka od bycia druhną zorganizowała i jej wesele, Jane postanawia zatroszczyć się o siebie. Niestety, na jej drodze staje dziennikarz Kevin (James Marsden), który planuje ośmieszyć ją w swoim artykule.

 Zobacz też: Kultowe filmy: obrazy, do których wraca się niejednokrotnie

Więcej o: