Świetna wiadomość dla fanów "U Pana Boga za piecem". Powstaje kolejna część filmu. Kiedy premiera?

Mało która seria filmów oddaje klimat Podlasia tak dobrze, jak "U Pana Boga za piecem". Jak się okazuje, niedługo do trylogii produkcji Jacka Bromskiego dojdzie kolejna część sagi. Kiedy premiera historii o mieszkańcach Królowego Mostu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Filmowi mieszkańcy Królowego Mostu powrócą na ekrany jeszcze w tym roku. Zdjęcia do kolejnej części "U Pana Boga za piecem" trwają już od sierpnia. Którzy aktorzy ponownie wcielą się w kultowe role? 

Zobacz wideo Jest zwiastun nowego filmu o przygodach Indiany Jonesa. W roli głównej znów Harrison Ford. "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia"

"Produkcja jest żmudna", jednak aktorzy chętnie wracają do kultowych ról. Kto pojawi się w kolejnej części serii?

Produkcja jest żmudna, 90 dni zdjęciowych w sumie. (...) Wszyscy bardzo chętnie wracają w te strony, bo jest bardzo przyjazna okolica. I wszyscy lubią te filmy, i są dumni, że mogą nam pomagać - komentował reżyser Jacek Bromski w wywiadzie dla portalu podlaskie24.pl. Rzeczywiście, patrząc na obsadę kolejnej części "U Pana Boga za piecem", zobaczymy wiele nazwisk znanych z poprzednich epizodów. W rolę komendanta ponownie wcieli się Andrzej Beya-Zaborski, a sutannę po raz kolejny ubierze Krzysztof Dzierma.

Oprócz nich do kolejnego epizodu serii powrócą Ryszard Doliński, jako Śliwiak, Wojciech Solarz w roli Mariana Cielęckiego oraz m.in. Karol Dziuba (filmowy Szymon). W najnowszej części "U Pana Boga za piecem" zobaczymy także Emiliana Kamińskiego, czyli gangstera o pseudonimie "Bocian". Aktor zmarł 26 grudnia 2022 roku, ale Jacek Bromski przyznał, że przed śmiercią mężczyzna wystąpił w prawie każdej z zaplanowanych scen. - Emilian zagrał całą swoją rolę w filmie. Zostały mu tylko dwie sceny, których po prostu nie nakręcimy - powiedział reżyser w rozmowie z serwisem wmeritum.pl.

Kiedy premiera kolejnej części "U Pana Boga za piecem"? Znamy potencjalną datę

Zdjęcia do kolejnej części filmu trwają już od sierpnia. Dla reżysera nie liczy się jednak czas produkcji, a jej jakość - Czekałem na właściwy pomysł, na dobry pomysł, taki, który pozwoli, żeby ta następna część, kolejna nie była rozczarowaniem, tylko była równie dobra, a może nawet i lepsza, niż poprzednie - przyznał Jacek Bromski. W tej samej rozmowie filmowiec zapowiedział, że film trafi do kin prawdopodobnie pod koniec 2023 roku. Fani serii muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

O czym opowie kolejna część sagi? Główny wątek będzie opierał się na nowej postaci - młodej archeolożce, w którą wcieliła się Aleksandra Grabowska. Podczas badań lochów znajdujących się pod kościołem w Królowym Moście odkrywa tajemnicę, która przyniesie ogromne zamieszanie w życiach lokalnej społeczności.

 
Więcej o: