"U ciebie czy u mnie" Netfliksa może mieć w obsadzie gwiazdy, ale Polacy wybrali polski film na walentynki

"U mnie czy u ciebie?" z Reese Whiterspoon i Ashtonem Kutcherem miał zapewne być największym walentynkowym hitem Netfliksa w tym roku, ale tak się nie stało - przynajmniej nie w naszym kraju. Polscy użytkownicy chętniej oglądali polską produkcję, która zadebiutowała rok temu.

Chociaż "U mnie czy u ciebie?" zbiera kiepskie recenzje (tu starałam się udowodnić, dlaczego to nie jest dobra komedia romantyczna), to przecież nie zawsze recenzje decydują o zainteresowaniu widzów. Gdyby tak było, z pewnością najchętniej oglądanym filmem Netfliksa w tym momencie nie byłaby produkcja Filipa Zylbera.

Top10 filmów - Netflix 15.02.2023Top10 filmów - Netflix 15.02.2023 Netflix

"Miłość do kwadratu" - bo taki jest oryginalny tytuł - to pierwsza polska komedia romantyczna od Netfliksa. Miała premierę w lutym zeszłego roku i opowiada o nauczycielce Monice (Adrianna Chlebicka), która prowadzi sekretne drugie życie jako modelka (pod pseudonimem Klaudia), aby spłacić długi ojca.

Zobacz wideo Miłość do kwadratu - zwiastun

Krytyka dziennikarzy, ale na Netfliksie hit

Podczas jednej z sesji zdjęciowych kobieta poznaje popularnego dziennikarza i kobieciarza Enzo, którego do udziału w reklamie zmusiła jego szefowa i kochanka, Alicja. Dwójka modeli od razu staje się zaciętymi wrogami, a od nienawiści - jak wiadomo - w komediach romantycznych jest tylko jeden krok do miłości.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reżyserem jest Filip Zylber, który pracował m.in. przy filmie "Jak poślubić milionera" oraz wielu serialach, np. "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" czy "O mnie się nie martw". Adrianna Chlebicka, która gra w produkcji Netfliksa podwójną rolę, wystąpiła wcześniej m.in. w "Kontroli", a Mateusza Banasiuka widzowie mogą kojarzyć choćby z "Zaklętych rewirów", "Drugiej szansy" czy "Barw szczęścia".

Film cieszy się zainteresowaniem użytkowników serwisu mimo tego, że recenzenci nie byli zachwyceni. Dziennikarze filmowi zdecydowali o dwóch nominacjach do antynagród Węże dla tej produkcji: Adrianna Chlebicka została nominowana w kategorii najgorsza aktorka, a Mirosław Baka w kategorii występ poniżej godności.

Więcej o: