Filmy na majówkę 2023. Długi weekend w domu? Wybierz się w filmową podróż z klasykami kina

Nie masz pomysłu jak spędzić majówkę? A może pogoda pokrzyżowała ci plany? Jeśli tak, to mamy dla ciebie alternatywę. Zebraliśmy najciekawsze filmowe propozycje, które umilą wolny czas.

Jeśli nie zaplanowałeś sobie majówki lub po prostu plany nie wypaliły, to mamy alternatywne rozwiązanie. To świetny moment na to, by narobić filmowe zaległości. Jeśli nie wiesz, po jakie produkcje warto sięgnąć, to przygotowaliśmy małą podpowiedź. Oto lista ciekawych filmów, które są warte uwagi i sprawdzą się podczas majówkowego seansu.

Zobacz wideo Polecamy do oglądania na majówkę (Popkultura Extra)

Klasyka gatunku i gwiazdorska obsada. "Rzymskie wakacje" 

Klasykiem kina, który powinni obejrzeć absolutnie wszyscy kinomani, są "Rzymskie wakacje" z Audrey Hepburn, Gregory’em Peckiem i Eddiem Albertem w głównych rolach. To historia o księżniczce, która wbrew ustalonym zasadom, wymyka się z ambasady, by odkryć prawdziwe oblicze Rzymu. Ma jednak towarzysza, który uważnie śledzi jej każdy krok w Wiecznym Mieście.

"Bezsenność w Seattle", czyli wzruszająca historia o miłości. Na tym filmie uronisz niejedną łzę

Wartą uwagi produkcją jest amerykańska komedia romantyczna "Bezsenność w Seattle" opowiadająca o losach owdowiałego mężczyzny i jego 8-letniego syna. Po przeprowadzce z Chicago, chłopiec odkrywa, że jego ojciec wciąż myśli o zmarłej żonie i nie potrafi zacząć żyć na nowo. Podczas audycji dla samotnych postanawia wykonać telefon do prowadzącej, by pomogła mu znaleźć nową miłość dla ojca. Oglądając tę opowieść, na pewno uronicie nie jedną łzę.

"Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri". Matczyna determinacja i konflikt z prawem. 

Znacie film "Trzy bilbordy za Ebbing, Missouri"? Jeśli nie, to koniecznie zapoznajcie się z tą Oscarową produkcją Martina McDonagha. Amerykańsko-brytyjski kryminał opowiada o kobiecie, która postanawia na własną rękę odnaleźć mordercę swojej córki. Wynajmuje w tym celu trzy bilbordy, a ich prowokacyjną treścią uderza w miejscowego szeryfa policji. Jej działanie szybko prowadzi do konfliktu, który eskaluje, gdy do akcji wkroczy niezrównoważony posterunkowy Dixon.

Woody Allen nieustannie zachwyca. Przenieś się do miasta miłości z filmem "O północy w Paryżu" 

Jeśli jesteście fanami Woody’ego Allena, to film "O północy w Paryżu" z pewnością przypadnie wam do gustu. To opowieść o świeżo upieczonym narzeczeństwie, które przybywa do stolicy miłości, by zaplanować najważniejszy dzień w swoim życiu. Gdy na ich drodze staje wyrafinowany znawca i jego zmysłowa muza, ich wierność zostaje wystawiona na wielką próbę. Czy uda im się oprzeć pokusie?

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: