Pamiętacie Rue z "Igrzysk Śmierci"? Amandla Stenberg kończy w tym roku 25 lat. Czym się teraz zajmuje?

Rue w "Igrzyskach Śmierci" była kluczową postacią dla fabuły wszystkich filmów sagi. Wcielająca się w dziewczynkę Amandla Stenberg ma już 24 lata. Jak potoczyła się jej kariera po udziale w hicie? Aktorka zagrała ostatnio w naprawdę głośnej produkcji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chyba każdy, kto oglądał "Igrzyska Śmierci" wie, jak ważną postacią była Rue z 11 dystryktu. Amandla Stenberg zagrała bohaterkę, gdy miała zaledwie 14 lat. Jak od tego czasu potoczyła się jej kariera? Aktorka wcale już nie przypomina bezbronnej dziewczynki z popularnego filmu.

Zobacz wideo "Ballada ptaków i węży". Jest pierwsza zapowiedź prequela "Igrzysk śmierci"

Zagrała Rue w "Igrzyskach Śmierci". To nie był jej pierwszy film

"Igrzyska Śmierci" to bez dwóch zdań pierwszy film w karierze Amandly Stenberg, który przyniósł jej duży rozgłos. Na ekranie pojawiła się jednak już rok wcześniej. Zagrała ważną rolę w dziele Oliviera Megatona, reżysera znanego z filmów akcji. W "Colombianie" młoda aktorka wcieliła się w 10-letnią wersję głównej bohaterki, granej przez Zoe Saldanę. Przygotowując się do roli Amandla musiała poddać się ciężkiemu treningowi ćwicząc m.in. parkour, czy wspinaczkę.

Te umiejętności przydały się jej również w "Igrzyskach Śmierci". Grana przez nią Rue jest znana ze swoich zdolności ukrywania się w wysoko położonych miejscach. Fani filmu z pewnością pamiętają scenę treningu, w której młoda dziewczyna kradnie nóż jednego z uczestników igrzysk, po czym niepostrzeżenie dostaje się na siatkę, zawieszoną pod sufitem. 

Co ciekawe, Amandla była ogromną fanką książek poświęconych Katniss Everdeen, zanim została zaangażowana do ich ekranizacji. Jak sama przyznaje, rola Rue wydawała się stworzona dla niej. - Pamiętam, jak inne dzieciaki opisywały mi książkową Rue. Myślałam wtedy, że wiele jej cech przypomina mój charakter. Z tego powodu przeczytałam tę książkę i z miejsca stała się moją ulubioną - powiedziała w wywiadzie dla "W Magazine".

Kobieta wielu talentów. Amandla Stenberg nie jest wyłącznie aktorką

Choć rola Rue przyniosła jej duży rozgłos, to nie przełożyła się na natychmiastowy sukces. - Nie mogłam znaleźć angażu, w którym rola czarnej dziewczynki nie byłaby trywializowana lub szkodliwa. - przyznała gwiazda - Proponowano mi granie "córki dilera" lub "blokerskiej dziewczyny nr 2". Jak się okazało, aktorstwo nie było jedyną ścieżką do kariery w show-biznesie dla młodej gwiazdy. W 2015 roku stworzyła razem z Ashley A. Woods i Sebastianem A. Jonesem komiks zatytułowany "Niobe: She Is Life". Następnie brała udział w albumie wizualnym "Lemonade" od Beyonce. To nie było jej jedyne spotkanie z muzyką. Stenberg jest utalentowaną artystką i potrafi grać na skrzypcach, perkusji i fletni. Sama również tworzy piosenki. Jej utwory można znaleźć na wielu platformach streamingowych.

 

Po latach aktorce udało się także powrócić do świata filmu. Ostatnio zagrała nawet w bardzo głośnej produkcji. "Bodies Bodies Bodies" był jednym z najciekawiej zapowiadających się projektów zeszłego roku. W tej czarnej komedii wystąpiła m.in. u boku Pete'a Davidsona, czy Lee Pace'a. W październiku tego roku gwiazda skończy 25 lat. Od premiery "Igrzysk Śmierci" zmieniła się nie do poznania. 

 
Więcej o: