Nowy "Znachor" to kalanie świętości? 40 lat to całkiem długo, mamy na to dowody

Brendan Frasier, Paul Rudd, Magdalena Cielecka, Julianne Moore, Leszek Lichota, Małgorzata Braunek... - to tylko kilka nazwisk, które usłyszycie w dzisiejszym odcinku.

Jak zwykle, na początku kilka premier, a potem porozmawiamy o remake'ach - zainspirowała nas do tego dyskusja dotycząca nowej części "Znachora", którą szykuje Netflix.

Zobacz wideo Musimy pogadać o remake'ach. Nie zapominamy też o premierach

Więcej o premierach? Bardzo proszę

"Wieloryb" to najnowsze dzieło Darrena Aronofskiego, autora takich hitów jak "Requiem dla snu", "Czarny łabędź", "Źródło" czy "Zapaśnik". Reżyser mówi o nim:

To wyjątkowy film, który uczy empatii, a główny bohater nie jest jednowymiarowy. Ma swoje wady i zalety. Nie jest ani pozytywny, ani negatywny.

Głównym bohaterem "Wieloryba" jest Charlie, który od lat żyje na marginesie świata, uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne zadanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

"Ant-Man i Osa: Kwantomania" - tu superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa. Najnowszą produkcję ze Studia Marvel wyreżyserował Peyton Reed, a w filmie wystąpi również m.in. Jonathan Majors jako Kang.

O "Blisko" w reżyserii Lukasa Dhonta Bartłomiej Marcinkowski pisał we wrześniu zeszłego roku:

Główni bohaterowie to trzynastoletni Léo i Rémi, którzy przyjaźnią się i spędzają ze sobą każdą chwilę. Akcja filmu toczy się przez rok, zaczyna się i kończy latem. A sam obraz możemy podzielić na dwie części, co powoduje, że początkowe i końcowe wakacje będą od siebie zupełnie inne.

Cały tekst można przeczytać tutaj.

"Oszustwo" to z kolei propozycja dla wielbicieli thrillerów. Tu nikt nie jest tym, za kogo się podaje i - jak zapowiadają twórcy - dobra obsada to nie jedyny atut produkcji.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Dziewczyna i kosmonauta" od Netfliksa to polska propozycja, która jest nie tylko historią miłosną. W opisie czytamy: "Powrót astronauty po 30 latach nieobecności rozpala na nowo dawną miłość i wzbudza zainteresowanie korporacji, która pragnie odkryć, dlaczego w ogóle się nie postarzał".

Więcej o: