Pamiętacie Primrose z "Igrzysk Śmierci"? Gdy zagrała w kultowej serii science fiction, miała 12 lat

Pamiętacie Primrose Everdeen z serii filmów "Igrzyska Śmierci"? Rola młodszej siostry głównej bohaterki przyniosła Willow Shields rozpoznawalność w mediach. Dziś ma 22 lata i sporadycznie pojawia się na ekranie. Zobaczcie, jak się zmieniła od czasu udziału w kultowej serii science fiction.

Zanim Willow Shields otrzymała rolę w ekranizacji powieści autorstwa Suzanne Collins, miała już na swoim koncie debiut na ekranie w filmie "Szkoła bez nazwy" Jeffa Blecknera. Jednak to rola Primrose Everdeen w kultowej serii "Igrzyska śmierci" przyniosła jej prawdziwą popularność i zainteresowanie mediów.

Zobacz wideo "Ballada ptaków i węży". Jest pierwsza zapowiedź prequela "Igrzysk śmierci"

Kariera Willow Shields. Rola w kultowej serii science fiction przyniosła jej rozpoznawalność

Gdy Willow Shields zagrała w pierwszym filmie z kultowego cyklu science fiction "Igrzyska śmierci", miała zaledwie 12 lat. Wcieliła się wówczas w rolę Primrose Everdeen, która zostaje wytypowana do udziału w okrutnym pojedynku. Z opresji ratuje ją starsza siostra, Katniss (w tej roli Jennifer Lawrence), która jest doświadczoną łuczniczką i decyduje się zająć jej miejsce podczas zawodów.

Postać Primrose od razu przypadła do gustu zarówno widzom, jak i krytykom. Ostatecznie Shields zagrała we wszystkich czterech produkcjach z popularnego cyklu, zyskując tym samym międzynarodową rozpoznawalność i zainteresowanie mediów. Jej postać została nawet dwukrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami. Za rolę w drugiej części "Igrzysk Śmierci" otrzymała nominację do Young Hollywood Award, zaś ostatni film z serii przyniósł jej wyróżnienie MTV Award.

 
 

Willow Shields ma 22 lata. Wciąż próbuje swoich sił w Hollywood

Od czasu premiery ostatniego filmu z serii, "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Cz. 2", minęło już 8 lat. Willow Shields pojawiła się kilkukrotnie na ekranie, m.in. w filmie "A Fall from Grace" czy w serialu "Nowy dom", lecz nie powtórzyła sukcesu, jaki odniosła rolą Primrose. Wciąż jednak próbuje swoich sił w aktorstwie i małymi krokami zmierza do celu. Na swoim koncie ma również udział w popularnej produkcji Netfliksa "Spinning out", w której wcieliła się w postać Sereny Baker.

W tym roku Willow Shileds skończy 23 lata. Aktorka jest obecna w mediach społecznościowych, a na swoim profilu na Instagramie zgromadziła ponad 880 tys. obserwujących. Ze swoimi fanami dzieli się urywkami życia prywatnego. Gwiazda nie boi się odważnych stylizacji, często eksperymentuje ze swoim wyglądem, farbując włosy na różne szalone kolory. Chętnie chwali się również swoimi zawodowymi poczynaniami. Niedawno odbyła się premiera filmu akcji "Detective Knight: Independenc", w którym wystąpiła w roli Ally.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: