Sołtys z "Samych Swoich" przez lata wiódł podwójne życie. Przyznał się do tego chwilę przed śmiercią

Aleksander Fogiel był niezwykle utalentowanym aktorem. Widzowie pokochali go jako Maćka z Bogdańca w "Krzyżakach", czy też sołtysa z "Samych Swoich". Okazuje się, że artysta przez lata skrywał ogromną tajemnicę. Plotki o jego podwójnym życiu potwierdził kilka miesięcy przed śmiercią.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aleksander Fogiel wystąpił w ponad 100 rolach filmowych, oraz w wielu sztukach teatralnych i serialach. Wielu fanów pokochało jego grę, która na pierwszym planie ukazywała charakter postaci, w które się wcielał. Mało kto wiedział jednak, że gwiazda filmu przez lata skrywała olbrzymią tajemnicę. Popularny sołtys z "Samych Swoich" wiódł podwójne życie.

Zobacz wideo Nie tylko "Dumka na dwa serca". Polski film piosenką stoi

Aleksander Fogiel zaszczepił aktorstwo swojej rodzinie. Sam przełamał tradycję, aby podążać za pasją

Aleksander Fogiel urodził się 24 lutego 1910 roku. Gwiazdor wywodził się z rodziny, która od pokoleń związana była z kolejnictwem. Mężczyzna ukończył Technikum Kolejowe, jednak od zawsze interesował się sztuką. Przez długi czas był scenografem w Teatrze Wojska Polskiego, gdzie następnie zadebiutował na scenie. Co ciekawe, początkujący aktor był bratem stryjecznym znanego wokalisty Mieczysława Fogga. 

Po krótkim czasie zdecydował się jednak wrócić do rodzinnych Siedlec. W czasie wojny łączył funkcje aktora, scenografa oraz reżysera w teatrze z pracą na kolei. Następnie dostawał angaże w teatrach w innych miastach. Były to m.in. Wrocław, Częstochowa, Szczecin, czy Łódź. Mężczyzna grał także w kilku filmach. Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak rola Maćko z Bogdańca w filmowej adaptacji "Krzyżaków" w reżyserii Aleksandra Forda. W swojej karierze Fogiel zagrał łącznie w ponad 100 filmach. Widzowie mogli podziwiać jego talent m.in. w takich produkcjach jak "Sami Swoi", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", czy "Noce i dnie".

Wielką karierę łączył z ogromną tajemnicą. Przez lata wiódł podwójne życie

Prywatnie Aleksander Fogiel związał się z Celiną Dąbrowską. Małżeństwo doczekało się dwójki synów, Andrzeja (ur. 1941) Waldemara (ur. 1943). Potomkowie artysty również interesowali się sztuką. Starszy z nich został aktorem i śpiewakiem, natomiast młodszy był choreografem i reżyserem ruchu scenicznego w teatrach dramatycznych. 

Jak się okazało, Aleksander Fogiel przez lata prowadził podwójne życie. Aktor rozpoczął gorący romans z tancerką Lucyną Łakomówną. Para również doczekała się syna Tomasza (ur. 1953). Relacja łącząca Fogla z drugą kobietą pozostawała tajemnicą nawet po śmierci pierwszej żony mężczyzny w 1985 roku. Prawda wyszła na jaw dopiero kilka miesięcy przed śmiercią aktora. Pod koniec 1995 roku Aleksander Fogiel ożenił się z tancerką. Zmarł 17 stycznia 1996. Warto wspomnieć, że także wnuk aktora poszedł w jego ślady. Krzysztof Fogiel jako młody chłopak zagrał w serialach "Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później" oraz "Radio Romans".

Więcej o: