Gdzie kręcono "Znachora"? Wiele z tych kultowych miejsc można odwiedzać do dziś

Z racji na przygotowywany przez Netflix remake kultowego "Znachora" wiele młodych osób ma szansę poznać wyjątkową produkcję wykreowaną w 1981 roku przez Jerzego Hoffmana. Oprócz wspaniałej gry aktorskiej, w oczy wpadają także piękne krajobrazy uchwycone w filmie. Gdzie nagrywano sceny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy miejsca pokazane w kultowym "Znachorze" Jerzego Hoffmana można jeszcze odwiedzić? Jak się okazuje, większość lokalizacji jest otwarta na turystów, a część z nich do dzisiaj wykorzystywana jest w filmach i innych produkcjach. Gdzie się znajdują? 

Zobacz wideo Czy remaki dorównają oryginałom? "Narodziny Gwiazdy", "Ocean’s Eleven". Przeglądamy najlepsze z nich! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Gdzie kręcono "Znachora"? Ekipa filmowa odwiedziła kilka lokalizacji

"Znachora" nakręcono w kilku miejscach. Były to m.in. Bielsko Podlaskie, Skolimów, Piekary, Łódź, a także pałac w Radziejowicach. Ostatni z lokalizacji jest dobrze znana fanom programu TVN "Projekt Lady". W latach 2016-2017 trafiały do niego uczestniczki show. W "Znachorze" dwór stał się posiadłością hrabiego Czyńskiego oraz jego rodziców. Turyści mogą dziś odwiedzać sale muzealne znajdujące się wewnątrz pałacu, a także spacerować po otaczającym go parku.

Bielsk Podlaski posłużył ekipie filmowej do nagrania kilku scen. Przede wszystkim występuje w nich Anna Dymna pracująca w miejscowym sklepiku. Fani produkcji mogą odwiedzić kultowy punkt sprzedaży, a także zwiedzić ratusz, uważany za największą atrakcję miasta. 

"Proszę państwa, Wysoki Sądzie..." to jest miejsce, w którym nagrano sceny z sądu. Znajduje się w Łodzi

Kulminacyjne momenty filmu rozgrywają się na sali sądowej. To właśnie tam pada ikoniczna kwestia wypowiadana przez Piotra Fronczewskiego "Proszę państwa, Wysoki Sądzie... To jest profesor Rafał Wilczur". Gdzie znajduje się lokalizacja wykorzystana w tych scenach? Jest to budynek Sądu Okręgowego w Łodzi. 

Lokalizacja nadal jest używana do przeprowadzania procesów najgłośniejszych spraw w kraju. Na sali numer jeden padł m.in. wyrok dotyczący "łowców skór", czy Mamuka K. - Gruzina winnego zabójstwa studentki.

Więcej o: