"Egzorcysta papieża" z Russelem Crowem powstał na bazie dokumentów Watykanu. To horror

Scenariusz horroru "Egzorcysta papieża" powstał na podstawie prawdziwych dokumentów księdza Gabriele Amortha, który przez lata był głównym egzorcystą Watykanu. Reżyserią zajął się Julius Avery, a w roli głównej wystąpił nagrodzony Oscarem Russel Crowe.

Oparty na prawdziwych wspomnieniach film "Egzorcysta Papieża" w reżyserii Juliusa Avery'ego wejdzie do polskich kin 12 kwietnia 2023 roku. Skupi się na legendarnym, włoskim księdzu, który przeprowadzał na całym świecie egzorcyzmy dla Watykanu. Tak wygląda zwiastun:

Zobacz wideo Russel Crowe jako egzorcysta papieża

"Egzorcysta papieża" powstał na bazie dokumentów Watykanu

Gabriele Amorth urodził się 1 maja 1925 w Modenie, a zmarł 16 września 2016 w Rzymie. Od 1985 roku był oficjalnym egzorcystą watykańskim i diecezji rzymskiej. Z jego inicjatywy w 1990 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, którego prezesem był aż do chwili przejścia na emeryturę w 2000 roku - miał wtedy 75 lat. Wtedy też poinformowano, że przeprowadził 50 tysięcy egzorcyzmów, które trwały od kilku minut do kilku godzin.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ksiądz Amorth w marcu 2010 roku przekazał, że przeprowadził już 70 tysięcy egzorcyzmów, a do maja 2013 roku ta liczba miała wzrosnąć do 160 tysięcy. Duchowny podkreślał, że liczy te wskazują odmówione modlitwy i przeprowadzone rytuały, a nie, ile osób egzorcyzmował. Jedna osoba może wymagać nawet kilkuset prób - zaznaczał. Pytany o to, czy szatan może uderzyć wewnątrz Watykanu, odpowiadał, że już to zrobił w 1981 roki, kiedy doszło do zamachu na Jana Pawła II.

Gabriele Amorth swoje doświadczenia opisał w dwóch książkach i rozlicznych artykułach, które częściowo ukazały się także w polskim tłumaczeniu (m.in. "Wyznania egzorcysty" i "Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z Szatanem").

'Egzorcysta papieża''Egzorcysta papieża' Plakat filmu

"Światowy bestseller. 14 wydań w języku włoskim, przekłady w 12 językach. Ks. Gabriele Amorth - doktor prawa, kapłan Towarzystwa świętego Pawła, egzorcysta diecezji rzymskiej, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Jak się bronić przed złym duchem? Jakie są objawy obecności i działania szatana? Czy istnieją gusła, czary, uroki? Czy możemy się od nich uwolnić? Autor - dzieli się długoletnim doświadczeniem egzorcysty. Zachęca do przeciwstawiania się działaniu szatana mocą Słowa Bożego, sakramentów i autentycznego życia chrześcijańskiego" - czytamy w opisie polskiego wydania "Wspomnień egzorcysty". 

Na podstawie wspomnień księdza scenariusz filmowy napisali Evan Spiliotopulos ("Sanktuarium"), R. Dean McCreary oraz Chester Hastings. Jego wyreżyserowaniem zajął się znany z "Operacji Overload" Julis Avery, a rolę główną zagrał Russel Crowe.

Więcej o: