Pamela Anderson mówi, że sekstaśma zniszczyła jej karierę. O zgodę na serial nikt jej nie zapytał

Co nowego w popkulturze? W najnowszym odcinku mówimy o trzech premierach kinowych, ale przejrzałyśmy także ofertę serwisów VOD pod kątem premier.

"Tar" zbiera nagrody, ale jest też przykładem, który budzi kontrowersje ze względu na odniesienia do prawdziwej osoby. Postanowiłyśmy poszukać więcej tego typu produkcji. 

Zobacz wideo POPkultura odc. 142

Ciekawostki o premierach

  • Uznana kompozytorka Lydia Tár zostaje pierwszą w historii kobietą-dyrygentką największej niemieckiej orkiestry. W tej roli występuje Cate Blanchett, którą jury pod przewodnictwem Julianne Moore nagrodziło na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie film Todda Fieldsa miał premierę. A to był dopiero początek nagród dla produkcji.
  • "Tata" jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżyserki Anny Maliszewskiej. O produkcji mówi:
Ojcostwo zawsze mnie interesowało. Sama wychowałam się bez taty. W czasach, kiedy dużo mówi się o sile kobiet, coraz częściej szukamy odpowiedzi na pytania, jak dziś być ojcem, jak na nowo zdefiniować męskość, kiedy kluczowe stają się takie sprawy jak komunikacja, empatia i bliskość. Nasz filmowy bohater, kochający wolność kierowca TIRa, w wyniku przymusowej podróży z córką mierzy się z demonami przeszłości i usiłuje naprawić relacje z dzieckiem. Macho z wielkiej maszyny musi zapanować nad dwiema szalonymi dziewczynkami i odnaleźć w sobie tę wrażliwą stronę. Ale wcale nie jest mu lekko! - mówi reżyserka. Dla mnie to bardzo ciekawa podróż, trochę w świat dzieciństwa, a trochę w świat wielkich maszyn, przydrożnych barów i samotności w drodze.

LaBelle Jedno zdanie zachwiało reputacją LaBelle. Kultowy utwór był skandalem

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

  • Za kamerą "Planu na miłość" stanął nominowany do Złotego Globu reżyser Shekhar Kapur ("Elizabeth"). Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróży z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć.
  • Scenariusz "Mamy tu ducha" jest oparty na opowiadaniu "Ernest" Geoffa Manaugha.
  • Chociaż "Konsultant" ma elementy czarnej komedii, to jednak przede wszystkim thriller, który może spodobać się np. fanom dystopijnej produkcji "Rozdzielenie".
Więcej o: