Harvey Weinstein usłyszał kolejny wyrok. Otrzymał karę 16 lat pozbawienia wolności

Stanowy Sąd Najwyższy w Los Angeles ogłosił wyrok w sprawie Harveya Weinsteina. Były producent filmowy został uznany za winnego przestępstw o charakterze seksualnym, o które oskarża go kobieta znana w mediach jako Jane Doe 1. Za ich popełnienie otrzymał karę 16 lat pozbawienia wolności.

Harvey Weinstein zaczął tracić swoją wysoką pozycję w branży filmowej, gdy w 2017 roku na jaw zaczęły wychodzić szokujące fakty. Okazało się, że producent filmowy przez lata dopuszczał się wykorzystywania seksualnego, a jego ofiarami było wiele młodych kobiet. W grudniu 2022 roku udowodniono mu kolejne przestępstwo o tym charakterze i w końcu ogłoszono prawomocny wyrok w sprawie.

Zobacz wideo Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Jane Doe 1 oskarżyła Harveya Weinsteina o przestępstwa seksualne. Były producent filmowy został uznany za winnego

W grudniu 2022 roku sąd w Los Angeles dał wiarę oskarżeniom, które wystosowała w stosunku do producenta filmowego, była modelka i aktorka znana w mediach jako Jane Doe 1. Harvey Weinstein został uznany za winnego trzech przestępstw seksualnych, których miał dopuścić się w 2013 roku w pokoju hotelowym. Kobieta zarzuciła mu brutalny gwałt, wymuszenie przemocą seksu oralnego oraz penetrację z użyciem obcego przedmiotu. Za te zbrodnie groziła mu kara 24 lat pozbawienia wolności. Teraz zapadł prawomocny wyrok w tej sprawie.

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie Harveya Weinsteina. Były producent został skazany za przestępstwa seksualne

Jak donoszą zagraniczne media, Stanowy Sąd Najwyższy w Los Angeles ogłosił prawomocny wyrok w sprawie procesu, w którym były producent filmowy został uznany za winnego przestępstw seksualnych, których ofiarą była niejaka Jane Doe 1. Harvey Weinstein został skazany łącznie na 16 lat pozbawienia wolności.

Obecnie były magnat filmowy odbywa karę 23 lat pozbawienia wolności za przestępstwa o tym samym charakterze, lecz odwołuje się od wyroku, utrzymując, że jest niewinny.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: