Jest oficjalna zapowiedź! Powstaną nowe filmy z serii "Władca Pierścieni"

Wszyscy fani "Władcy Pierścieni" mogą otwierać szampana. Nowe filmy osadzone w Trzeciej Erze Śródziemia niedługo pojawią się na ekranach kin. O planach poinformował dyrektor Warner Bros. Discovery, David Zaslav. Nie jest jednak pewne, czy nowe produkcje wyreżyseruje także Peter Jackson.

20 lat temu na całym świecie trwał szał na "Władcę Pierścieni". Trylogia z lat 2001-2003 w reżyserii Petera Jacksona była ogromnym sukcesem i zarobiła na całym świecie prawie trzy miliardy dolarów. Później powstały ekranizacje "Hobbita", a w zeszłym roku premierę miał serial "Pierścienie władzy", który może doczekać się aż pięciu sezonów. Z kolei w 2024 roku na ekrany kin wejdzie anime "Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów."

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo

Nachodzą nowe filmy z serii "Władca Pierścieni"

I jak podaje "The Hollywood Reporter", to nie koniec nowości. Powstaną kolejne filmy osadzone w uniwersum "Władcy Pierścieni", a ich historia będzie się toczyć w Trzeciej Erze Śródziemia, w czasach, gdy doszło do Wojny o Pierścień. Umowę w tej sprawie zawarły studia filmowe Warner Bros. i New Line Cinema. 

O tej wiadomości poinformował dyrektor Warner Bros. Discovery David Zaslav w czasie spotkania z inwestorami. Wieloletnią umowę w tej sprawie zawarto ze szwedzkim gigantem rynku gier wideo, Embracer Group AB, który w sierpniu zeszłego roku nabył od The Saul Zaentz Company prawa do tworzenia filmów, gier, towarów promocyjnych, spektakli teatralnych i atrakcji w parkach rozrywki opartych na książkowym "Władcy Pierścieni" i "Hobbicie".

Nie wiadomo jednak, o czym konkretnie będą opowiadać filmy oraz kto znajdzie się w obsadzie. Pod znakiem zapytania stoi również reżyser produkcji. Nie jest pewne, czy będzie to Peter Jackson, który stworzył trzy pierwsze filmy. Jednakże odniósł się do ostatnich doniesień medialnych i wychodzi na to, że jest w stałym kontakcie z producentami, o czym poinformował w specjalnym oświadczeniu:

Warner Bros. i Embracer informowały nas na każdym kroku. Z niecierpliwością czekamy na dalsze rozmowy, aby zapoznać się z ich wizją rozwoju tej franczyzy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: