Kiedyś miała w pokoju plakat z jego zdjęciem. Dziś nazywa małżeństwo z Tomem Cruisem "koszmarem"

Związek Katie Holmes i Toma Cruise'a był jednym z najgłośniejszych tematów związanych z gwiazdami wczesnych lat dwutysięcznych. Małżeństwo celebrytów wydawało się nie mieć wad, jednak prawda wyglądała inaczej. Dziś kobieta nazywa je koszmarem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć od rozwodu Katie Holmes i Toma Cruise'a minęło już 11 lat, to echa ich burzliwego związku nie milkną. Początkowo ich relacja była pełna miłości, jednak na jaw szybko wyszła niewygodna prawda związana z Kościołem Scjentologicznym. Dlaczego para zdecydowała się rozstać?

Zobacz wideo Kultura "Mission: Impossible" - spełnione marzenie Toma Cruise'a, które nie wszystkim się podoba [Popkultura Extra]

Gdy była nastolatką miała plakat z Tomem Cruisem. Kilkanaście lat później została jego żoną

Katie Holmes urodziła się 18 grudnia 1978 roku. Jak większość nastolatek, miała w swoim pokoju plakaty ze znanymi aktorami. Na jednym z posterów znajdował się Tom Cruise, który powoli stawał się jednym z najpopularniejszych gwiazd Hollywood. W 2005 roku fanka celebryty została jego żoną. Para poznała się na jednym z castingów do "Mission Impossible". Aktorce nie udało się wygrać przesłuchania, jednak zdobyła coś cenniejszego niż angaż. Serce starszego o 16 lat Cruise'a.

 

Po ośmiu tygodniach związku para gwiazd oznajmiła mediom, że są zaręczeni. W tym samym roku ponownie zaskoczyli świat, informując zbliżających się urodzinach ich dziecka. Aktorzy pobrali się dopiero siedem miesięcy po narodzinach Suri. Od samego początku łączyły ich silne uczucia, co przyznawali w wielu wywiadach. - Od dawna byłam jego fanką. Związek z kimś takim jak on to jak życie we śnie, spełnienie marzeń - podkreślała Holmes. Parę lat później nazywała małżeństwo z Cruisem "koszmarem".

 

Najpopularniejsze małżeństwo ameryki rozpadło się przez religię. Jak scjentologia wpłynęła na związek Holmes i Cruise'a?

Związek celebrytów, oprócz dużego zainteresowania, budził także wiele kontrowersji. Pomijając kwestię dużej różnicy wieku dzielącej aktorów, w grę wchodziła także wiara Toma Cruise'a. Aktor od lat należał do kościoła scjentologicznego, uważanego przez wiele osób za najpopularniejszą sektę na świecie. Za namowami gwiazdora, Holmes dołączyła do jego grona. Ta decyzja i jej konsekwencje sprawiły, że w 2012 roku aktorka złożyła pozew o rozwód. Jak się okazało, kościół miał mieć nad nią kompletną kontrolę. Chcąc zadbać o zdrowie córki, celebrytka postanowiła odejść, zarówno od Toma Cruise'a, jak i wierzących w scjentologię.

 

Dziś, 11 lat po głośnym rozwodzie, aktorka nadal jest często postrzegana przez pryzmat bycia byłą żoną Toma Cruise'a. Media często donoszą o nowych związkach Holmes i bacznie przyglądają się poczynaniom córki pary gwiazd.

Więcej o: